Çözüldü R5 3600 sistemde AC Valhalla çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Kamurannn

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengance RGB Pro 2x8 3200 MHz CL16
Ekran kartı
RTX2070S
Anakart
B550 - A Pro
İşlemci
R5 3600
AC Valhalla durduk yere bir anda çöküyor. Oyunda ilk sinematikten ilerisine gidemediğimi belirteyim. En fazla karakter seçimine kadar gelebiliyorum ve aniden oyun çöküyor.
Denediğim yöntemler:
- Oyun dosyalarını doğrulama
- Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp temiz kurulum yapma
- Oyunu silip baştan yükleme
- Windows 11 kullanıcısıydım, Windows 10'a format atarak geçiş yaptım.
Maalesef sorun hâlâ devam ediyor. Aynı şekilde bir anda oyun çöküyor herhangi bir çökme raporu da vermiyor. Hiç bir şey yokmuş gibi masaüstüne düşüyorum.

Ek olarak Proccess Monitör ile logfile oluşturdum, bakmak isterseniz

Çözüm
Sorunu çözdüm. Sorun ekran kartı driverındaymış. Eski(bayaaa eski) sürüm NVIDIA driver kurdum sorun çözüldü. Şahsen kurduğum driverı alttaki linke bırakıyorum.
2070S sahibim, benim şu an için kullandığım bu.

Tavsiyem ekran kartı modelinize göre geçici olarak eski drivera geçiş yapın. Bütün yolları denediğimi düşünüyorum ama sorunu başka türlü çözemedim.
@LeFeyn
Sanırsam Türkçe yama veya başka bir şey yüklemişsiniz. Onu kaldırıp tekrar deneyin. Sorun çözülüyor mu bakın.

Oyun DLC içeriklerine erişemiyor görünüyor aşağıdaki yoldaki klasörler dolu mu boş mu kontrol edin.
C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher\games\Assassin's Creed Valhalla\dlc
ile başlayan
Ubisoft Game Launcher'ı da silip bi' tekrar kurun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir yama vs. kurmadım sadece uplay ve AC Valhalla.

Ekte gördüğümüz DLC klasörlerin hepsinde dosyalar var.

Ubisoft Game Launcher sildim bir daha yükledim, yine tam karakter seçim kısmına geldim oyun çöktü :D
@xxMFIxx

Dosya Ekleri

• resim_2023-01-15_145919768.png
    resim_2023-01-15_145919768.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhaba, aynı sorunu yaşıyorum. Çökme işleminden sonra olay görüntüleyicisinin hatalar sekmesi altında "nvlddmkm kaynağındaki 0 Olay Kimliği'nin açıklaması bulunamıyor. Bu olayı başlatan bileşen yerel bilgisayarınızda yüklü değil veya yükleme bozulmuş. Bileşeni yerel bilgisayara yükleyebilir veya yüklüyse onarabilirsiniz." diye bir hata alıyor musunuz?

@Kamurannn

Sorunu çözdüm. Sorun ekran kartı driverındaymış. Eski(bayaaa eski) sürüm NVIDIA driver kurdum sorun çözüldü. Şahsen kurduğum driverı alttaki linke bırakıyorum.
2070S sahibim, benim şu an için kullandığım bu.

Tavsiyem ekran kartı modelinize göre geçici olarak eski drivera geçiş yapın. Bütün yolları denediğimi düşünüyorum ama sorunu başka türlü çözemedim.
@LeFeyn

Çözüm
Hocam peki olay görüntüleyicisinde "nvlddmkm kaynağındaki 0 Olay Kimliği'nin açıklaması bulunamıyor." böyle bir hata aldığınızı hatırlıyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı