R5 3600 RX 470 ani FPS düşüşü

Taha16

Hectopat
Ekran kartı 2016'dan alınma yeni macun değişildi sıcaklık değerleri normal, işlemci sıcaklık değerleri normal yaklaşık 20 gündür kullanıyorum işlemci ve anakart yeni daha 1 saat öncesine kadar 80 FPS'le oynadığım oyun 20'lere düştü. CS:GO'da 250 FPS alırken 40'lara düştü. Sebebi ne olabilir?

BIOS güncel ekran kartı driveri daha betada olduğu için yüklemedim. Oyun SSD de kurulu SSD 53 derece şu an oyundan çıkmış bulunmaktayım performansı etkiler mi?
Sorunu buldum sanırım GPU kullanımı aniden yükseliyor google chrome ile bile noldu acep?
GPU kullanımı yüksekse bir sıkıntı olmaz sıcaklık değerleri normal olduğu sürece. AID64 inidirip bilgisayarı zorlayın. Bir sıkıntı varsa ordan çıkabilir.

Ekran kartı 2016'dan alınma yeni macun değişildi sıcaklık değerleri normal, işlemci sıcaklık değerleri normal yaklaşık 20 gündür kullanıyorum işlemci ve anakart yeni daha 1 saat öncesine kadar 80 FPS'le oynadığım oyun 20'lere düştü. CS:GO'da 250 FPS alırken 40'lara düştü. Sebebi ne olabilir?

Hocam ekran kartı sürücünüz 21.5.1'mi? Bu sürücü ile GTA 5'de FPS düşüklüğü yaşayan bir arkadaş vardı da.

GPU kullanımı yüksekse bir sıkıntı olmaz sıcaklık değerleri normal olduğu sürece. Aıd64 inidirip bilgisayarı zorlayın. Bir sıkıntı varsa oradan çıkabilir.

Yok gereksiz bir yükselme ve kasmadan bahsediyorum daha önce yapmadığı bir olay, termal macun değiştiğimde termal padleri değiştirmemiştim başka bir plakanın altında kalıyordu hiç açmamıştım acaba termal pad artık tükenmiş olabilir mi?

Hocam ekran kartı sürücünüz 21.5.1'mi? Bu sürücü ile GTA 5'de FPS düşüklüğü yaşayan bir arkadaş vardı da.

21.4.1, daha güncellemedim
Hayır 20 gündür böyle zaten ekran sistem ilk defa yaşadım yani saatlerce de oyun oynadığım oldu

Yok gereksiz bir yükselme ve kasmadan bahsediyorum daha önce yapmadığı bir olay, termal macun değiştiğimde termal padleri değiştirmemiştim başka bir plakanın altında kalıyordu hiç açmamıştım acaba termal pad artık tükenmiş olabilir mi?

21.4.1, daha güncellemedim
Hayır 20 gündür böyle zaten ekran sistem ilk defa yaşadım yani saatlerce de oyun oynadığım oldu
Termalden sizin anlattığınız gibi bir FPS düşüşü yaşanacğını sanmıyorum.
21.5.1 kullanıyorum şuanda ve hafiften valorantda fazladan bir FPS düşüşü hissediyorum.

21.4.1, daha güncellemedim.
Hayır 20 gündür böyle zaten ekran sistem ilk defa yaşadım yani saatlerce de oyun oynadığım oldu.

Hocam sorun güç kaynağında olabilir mi? OCCT indirip güç kaynağı testi yapar mısınız?

Geri
Yukarı