R5 3600-RX 550 sistem az performans veriyor

Takılır neden takılmasın? Bu piyasada herkes 3090 alamıyor. Zaten arkadaş burada RX550'ye göre düşük performans verdiğini söylüyor. Yani saçma yorumlarda bulunmayın lütfen.

Driverlar, BIOS falan güncel mi?
Güncel ise izlediğiniz videolarda da RAM tek modül 8 GB mı?
Eğer o videolarda 8x2 ise 30 FPS fazla olmasının sebebi odur.
Saçma yorum falan değil. Bana göre gayet mantıklı. Öyle işlemciye, öyle ekran kartı takılmamalı bence. Ama tabiki parası yoktur hepimiz gibi çaresizlikten almıştır buna lafım yok. Ama demek istediğim para biriktirip yeni kart alması bu kadar.

Takılır neden takılmasın? Bu piyasada herkes 3090 alamıyor. Zaten arkadaş burada RX550'ye göre düşük performans verdiğini söylüyor. Yani saçma yorumlarda bulunmayın lütfen.

Driverlar BIOS'lar güncel. Özellikle dikkat ediyorum ona. Geçen AMD driveri oyunlarda kasma yapmaya başlamıştı silip tekrar yükledim düzeldi. Driverlarda da bir problemim çok yok bundan başka. Onlarda RAM tek modül 8. arkadaşlardan aldığım bilgilere göre 8 GB RAM + SSD alacağım.

Saçma yorum falan değil. Bana göre gayet mantıklı. Öyle işlemciye, öyle ekran kartı takılmamalı bence. Ama tabii ki parası yoktur hepimiz gibi çaresizlikten almıştır buna lafım yok. Ama demek istediğim para biriktirip yeni kart alması bu kadar.

Hayır yaptığınız yorumlarda zerre kadar mantık yok. Adam zaten RX550'ye göre düşük performans verdiğini söylüyor. Gidip 3600 ve 2080 videosu izledim demiyor. Yorum yaparken anlayın öyle yapın. Burada FPS'in düşük olmasının sebebi kesinlikle RAM Ryzen işlemcilerde Dual Channel RAM'ler normaldan daha fazla etki ediyor.

Driverlar ve BIOS güncel. İzlediğim videolarda tek modül 8GB RAM var.

Okuduğunuzu anlayabiliyorsanız bunu okursanız sevinirim
Kardeşim ben konuya yardım etmek adına bir şey yazmadım diyorum. Tavsiye olarak yazdım. Ama bunu anlayamıyorsanız sizde okuduğunu anlama sorunu vardır. İnsanlara kıt muamelesi yaparak kendi egonuzu tatmin edebilirsiniz. Üslubunuz zaten sizi açığa veriyor.

Geri
Yukarı