R5 3600, RX 5600 XT mavi ekran hatası

wertagon

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
1 hafta önce gene mavi ekran sorunuyla ilgili konu açmıştım. Sorunun ekran kartı driverıyla ilgili olduğunu söylediklerinde DDU ile ekran kartı driverını kaldırıp WHQL sürümünü kurmuştum ve 1 haftadır herhangi bir problem yaşamamıştım. Az önce 5 dakika kadar önce Youtube'da video izlerken birden gitti ekran ve kendini yeniden başlattı bilgisayar. Bu da son Minidump dosyam.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIO

Bilgisayara BIOS'dan OC veya daha farkli bir ayar yaptiniz mi?

BIOS'tan sadece CPB'yi kapattım ve işlemciye undervolt yaptım. Ha bir de RAM'leri 3000 MHz'de çalıştırmak adına Recep abinin RAM frekansı yükseltme videosundan RAM'lerimi Profile 1'e alarak 3000 MHz yaptım onun dışında herhangi bir müdahalede bulunmadım.

Bıo.

BIOS'tan sadece CPB'yi kapattım ve işlemciye undervolt yaptım. Ha bir de RAM'leri 3000 MHz'de çalıştırmak adına Recep abinin RAM frekansı yükseltme videosundan RAM'lerimi profile 1'e alarak 3000 MHz yaptım onun dışında herhangi bir müdehalede bulunmadım.

Belki undervolt konusu sikinti yaratiyor olabilir.

undervoltu otomatiğe alırsam CPB açık işlemciye 1450 1500 voltlara kadar güç gidiyor ve işlemci boşta sıvı soğutma olmasına rağmen 55-60 derecelere fırlayıp geri düşüyor. Minidump dosyası okumayı bilmediğim için onu da paylaştım.

Undevoltu iptal edin sadece PBO kapatın. Ve RAM'leri soldan sağa 2. ve 4. slota (açık gri slotlar) takın. (Anakart 4 RAM slotluysa) ayrıca PSU yeterli olmalı 5600XT için önerilen kaliteli 550W ideali kaliteli 600W-650W'dır.

Undevoltu iptal edin sadece PBO kapatın. Ve RAM'leri soldan sağa 2. ve 4. slota (açık gri slotlar) takın. (Anakart 4 RAM slotluysa) ayrıca PSU yeterli olmalı 5600XT için önerilen kaliteli 550W ideali kaliteli 600W-650W'dır.
Anakart 4 slotlu ve RAM'ler 2. ve 4. slotlara takılı. PSU' ise CORSAIR VS550 550W 80+ 120mm Fanlı PSU | ITOPYA.
Undervoltu iptal ettikten sonra işlemcim maksimum 3.6 GHZ'de çalışıyor. Bu oyunlarda vs 4.2 GHZ'e nazaran büyük bir performans farkı teşkil eder mi?
XBOX 360 kontrolcünüz var mı acaba? Sürücüsünü silip yeniden yüklemeniz lazım.
Fifa oynuyorum fakat herhangi özel bir kontrolcü kurmadım Logitech F310 var bende direkt kasaya bağlayıp kullanıyorum. Sorduğunuz şey var mı bilmiyorum.

Anakart 4 slotlu ve RAM'ler 2. ve 4. slotlara takılı. PSU' ise CORSAIR VS550 550W 80+ 120mm Fanlı PSU | ITOPYA.
Undervoltu iptal ettikten sonra işlemcim maksimum 3.6 GHz'de çalışıyor. Bu oyunlarda vs 4.2 GHz'e nazaran büyük bir performans farkı teşkil eder mi?

FIFA oynuyorum fakat herhangi özel bir kontrolcü kurmadım Logitech F310 var bende direkt kasaya bağlayıp kullanıyorum. Sorduğunuz şey var mı bilmiyorum.

PSU kötü sınıfta tier D önerilmeyen sıkıntılı bir model fazla zorlama 3.6 stabilse şimdilik öyle deneyin.

PSU kötü sınıfta tier D önerilmeyen sıkıntılı bir model fazla zorlama 3.6 stabilse şimdilik öyle deneyin.
Önerdiğiniz uygun fiyatlı bir PSU var mı gelecekte de kullanabileceğim?
Dediğiniz gibi undervoltu iptal ettim ve sadece CPB kapalı.

Dosya Ekleri

• 20200830_185611.jpg
    20200830_185611.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 34
  • 20200830_185611.jpg
    20200830_185611.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 39

Yeni konular

Geri
Yukarı