R5 3600, RX 5600 XT mavi ekran hatası

wertagon

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
1 hafta önce gene mavi ekran sorunuyla ilgili konu açmıştım. Sorunun ekran kartı driverıyla ilgili olduğunu söylediklerinde DDU ile ekran kartı driverını kaldırıp WHQL sürümünü kurmuştum ve 1 haftadır herhangi bir problem yaşamamıştım. Az önce 5 dakika kadar önce Youtube'da video izlerken birden gitti ekran ve kendini yeniden başlattı bilgisayar. Bu da son Minidump dosyam.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'yu değiştirmenize gerek yok. Sorun F310 ve sürücüsünden kaynaklanıyor. Aygıt yöneticisinden sürücü güncelleme gibi bir şeyler denenebilir ama daha önce hiç karşılaşmadım. @Murat5038 Aygıt yöneticisinden sürücüyü devre dışı bırakmak sorunu çözer mi acaba?

PSU'yu değiştirmenize gerek yok. Sorun F310 ve sürücüsünden kaynaklanıyor. Aygıt yöneticisinden sürücü güncelleme gibi bir şeyler deneneebilir ama daha önce hiç karşılaşmadım. @Murat5038 Aygıt yöneticisinden sürücüyü devre dışı bırakmak sorunu çözer mi acaba?
Bu konuyla alakalı hiç bilgim yok. Bu Gamepad'i kullanamayacağım anlamına mı geliyor? Bir de 3.6 Ghz ve 4.2 Ghz oyun oynarken çok ciddi bir performans farkı olur mu?
Dostum şimdilik hemen PSU almana gerek yok sadece PBO kapalı biraz denemeler yap voltajlarla oynamayın ilk etapta.
Tamamdır hocam. Tekrar böyle bir problem olursa paylaşırım Minidump dosyalarımı. Teşekkür ederim ilginiz için.

Bu konuyla alakalı hiç bilgim yok. Bu Gamepad'i kullanamayacağım anlamına mı geliyor? Bir de 3.6 Ghz ve 4.2 Ghz oyun oynarken çok ciddi bir performans farkı olur mu?
3.6 ve 4.2GHz frekans arasında fark olur tabii ki. Daha önce test yapmış arkadaşlar farkın büyük olmadığını söylüyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.
Gamepad'in sürücüsünde sorun var, silip yüklemek sorunu çözecektir. Güncellemeyi dener misiniz aygıt yöneticisinden? Tabii ki kullanabileceksin F310'u.

3.6 ve 4.2GHz frekans arasında fark olur tabii ki. Daha önce test yapmış arkadaşlar farkın büyük olmadığını söylüyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.
Gamepad'in sürücüsünde sorun var, silip yüklemek sorunu çözecektir. Güncellemeyi dener misiniz aygıt yöneticisinden? Tabii ki kullanabileceksin F310'u.
Aygıt yöneticisinden güncellemeyi denediğimde cihazınız için en güncel sürücüler zaten yüklü diyor.

Geri
Yukarı