R5 3600 RX 5600 XT Resident Evil 4 remake FPS düşmesi

Cihat35

Hectopat
Merhaba.
Bu sabah Steam üzerinden Residen Evil 4 Remake indirdim ve oynamak için oyunu çalıştırdım. Oyun giriş ekranında 5/6 FPS verince şaşırdım biraz ama girince düzelir diye tahmin ettim, zor uğraşlar sonucu oyunu başlattım fakat sorun hâlâ devam ediyordu. AMD software güncellemelerini yapıp tekrar denedim fakat sorun yine devam etti. Farklı oyunlarda RDR 2 gibi sağlam oyunlarda dahi 80 FPS alırken R4 remakede nedenini bilmediğim şekilde 5/6 FPS arasında takılı kaldı oyun. Bunu nasıl düzeltebilirim ve nedeni nedir? Bilen varsa gerçekten çok sevinirim.
Yardımçı olması için sistem bilgilerimi aşağıya yazıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
  • B450 S2H.
  • Sapphire RX 5600 XT 6 GB.
  • Ryzen 5 3600.
  • 8 GB 2X 3000 MHz.
  • 1TB 256 GB Adata SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.
Birkaç gün önce indirmiş olduğum Resident Evil 4 remake oyununda 5/6 FPS alabiliyorum. Aslında sistemim oyun için yeterli, RDR2 gibi oyunları rahatça oynayabiliyorum ama RE4 remake de bir nedenden dolayı oyun 5/6 FPS'den yukarı çıkmıyor. Bu durum oyunun giriş ekranında dahi geçerli. Bu arada sürücülerim vs. güncel duruma. Sistem bilgilerimi aşağıya yazıyorum. Yardımcı olursanız çok çok sevinirim.
  • B450 S2H.
  • Sapphire RX 5600 XT 6 GB.
  • Ryzen 5 3600.
  • 8 GB 2X 3000 MHz.
  • 1TB 256 GB Adata SSD.

Geri
Yukarı