Resident Evil 4 remake 6700 XT performansı

Makaleler
16
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Web Yazılım
Merhaba arkadaşlar, ufak bir test yaptım. Bildiğiniz üzere RE4 remake demo çıktı.

Şunu söyleyebilirim ki RE4 Engine gerçekten çok başarılı bir motor, görsellik şahane ama optimizasyon daha şahane.
RT high ve FSR olmadan kalabalık alanda 75+ ve kapalı alanlarda 110'a fırlıyor. FSR açınca daha da iyi oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Etkileyici. Az önce arkadaşımın 2070 ile aldığı performansa kıyasla özellikle.

Şunu söyleyebilirim ki RE4 Engine gerçekten çok başarılı bir motor, görsellik şahane ama optimizasyon daha şahane.

Hocam hiç de şahane durmuyor. İşlemci kullanımı yüksek ve ara ara FPS dropları oluyor, 11 GB VRAM kullanıyor oyun ayrıca 15 GB RAM kullanımı var sistemin. 16 GB RAM artık oyunlar için yetmeyecek neredeyse.

Benim test böyle.

RE 4 Demo 1080p Image1 Ultra.jpg

Hocam hiç de şahane durmuyor. İşlemci kullanımı yüksek ve ara ara FPS dropları oluyor, 11 GB VRAM kullanıyor oyun ayrıca 15 GB RAM kullanımı var sistemin. 16 GB RAM artık oyunlar için yetmeyecek neredeyse.
Normal hocam. Fakat şunun yarısı kadar optimizasyon yapmıyorlar, ondan başarılı bence. Bir de Demo olduğunu unutmamak lazım.

Sanırım 8 GB VRAM'e sahip kartlar yine tökezleyecek.

Allahtan Unreal denen stutter garabeti yok bu oyunlarda. Ben de başarılı buluyorum RE engine'i.

Eki Görüntüle 1696745Eki Görüntüle 1696747
Sizin değerler de iyiymiş. Bu arada videoyu kontrol ederken fark ettim 1:05'de stutter oluyor, oyun içinde bu kadar fark etmemiştim ama videoda daha fazla belli olmuş. Shader compiled yapıyor sanırsam ve bir daha olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı