R5 3600 RX 6600 sistemde her oyunda FPS düşüyor

loypp

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 2 hafta önce yeni sistem topladım sistemimde gayet iyi fakat oyunlarda drop alıyorum. Mesela bugün Phasmophobia oynadım Full ayarlarda 165 FPS alıyorum ama drop yiyorum arada ve çok can sıkıyor. Aynı şekilde RDR2 oynarken oldu 60 FPS tam alıyorum Full ayarlarda yine drop yiyorum. Sebebi nedir?

Sistemim:
AMD Ryzen 5 3600 4GHz.
RX6600 8 GB.
B450M K anakart.
16 GB RAM.
512 GB M.2 SSD.

Ben işlemciyi tray olarak aldım stok sotuğucusu yanında gelmemişti. Ayrı olarak stok soğutucu siparişi verdim onda da termal macun sürülü olarak geliyordu zaten. İşlemci sıcaklığı çok yükselmiyor oyundayken yüzde 2 falan kullanıyor. Dereceside 50 falan. Ekran kartını yüzde 50 60 civarında kullanıyor onunda sıcaklığı 60 65 derece.

Ben işlemciyi tray olarak aldım stok sotuğucusu yanında gelmemişti. Ayrı olarak stok soğutucu siparişi verdim onda da termal macun sürülü olarak geliyordu zaten. İşlemci sıcaklığı çok yükselmiyor oyundayken yüzde 2 falan kullanıyor. Dereceside 50 falan. Ekran kartını yüzde 50 60 civarında kullanıyor onunda sıcaklığı 60 65 derece.

Geçen CS2 ilk defa açtığımda oyun bana ekran kartı driverı'nın güncel olmadığını söyledi. Sistemide ilk açtığım zaman AMD'nin resmi sitesinden yazılımı indirdim o şekilde kurdum Driver'i.

Geri
Yukarı