R5 3600 - RX 6600 XT sistemde oyunlar düşük FPS veriyor

mb2299

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba sürekli bütün oyunlarda düşük FPS alıyorum ekran kartı kullanım sürekli yüzde 70 de kalıyor ara sıra 80'e geliyor sebebi nedir sizce?

RX 6600XT.
R5 3600.
Corsair RAM 8x2 16 GB 3000 MHz.
B450 Tomahawk Max.
Bu arada BIOS güncelleyip ReSize BAR açtım ama 1 FPS fark etti bütün ayarlar ultrada oyun Assassin's Creed Origins.

Dosya Ekleri

• origins.png
    origins.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 41
Mesela RDR 2 de öyle bir şey olmadı Forza Horizon 4'te de olmadı ama nedense işlemci gerektiren oyunlar da hep geri kalıyorum.

Başka hangi oyunlar mesela? Aynı kartı 3300X ile kullanıyorum hepsinde yüksek FPS alıyor işlemci kullanımı da 4 çekirdek olmasına rağmen abartı olmuyor.

Mesela RDR 2 de öyle bir şey olmadı Forza Horizon 4'te de olmadı ama nedense işlemci gerektiren oyunlar da hep geri kalıyorum.

İşlemcinin çekirdek gücü belli ama hani nerede seni sıkıntıya sokuyor. Ben AC Origins oynamadım ama Ubisoft'un optimizasyonu leş oyunları çok var. AC Valhalla oynadım orada sorun yoktu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya mesela ben abime yeni PC topladım R5 5600 RTX 3060 16x2 RAM 3600 MHz Origins de çok güzel FPS'ler alıyor ben sadece işlemci ve RAM kanadında geri kalıyorum ama arada 30 FPS fark oluşuyor ve onda drop ta olmuyor anlamadım gitti.

Mesela burada anlık drop ve FPS düşük kalıyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 20

Geri
Yukarı