Çözüldü R5 3600 RX590 sistem açılırken mavi ekran hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

arda0853

Femtopat
Daha fazla  
RAM
corsair vengeance 8gb 3000mhz ddr 4 cl 16
SSD veya HDD modeli
wdc wds250g2b0a-00sm50
Ekran kartı
Saphire nitro plus rx 590
Anakart
TUF 450M-PRO GAMING
İşlemci
RYZEN 5 3600
Windows 10 mavı ekran.

Kafayı yemek üzereyim yardım edin sorunun nerede olduğunu anlayamıyorum. RAM'leride testten geçirdim. SSD ya da hard diskte olabilir diye düşünüyorum.

RAM Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz DDR 4 CL 16.
SSD veya HDD modeliwdc WDS250G2B0A-00sm50
Ekran kartı Sapphire Nitro Plus RX 590.
Anakart TUF 450M-PRO Gaming.
İşlemci Ryzen 5 3600.

Bilgisayara su ana kadar 3 kere format attim. Yazilim ogrenmeye calisiyorum o yuzden dosyalarimin gitmesini istemiyorum daha fazla format atmak istemiyorum ama bilgisayar cok garip davraniyor. Kapattigimda mavi ekran veriyor acilirken mavi ekran veriyor AMD'nin driverini kurarken mavi ekran veriyor. Biliyorum 3 tane dosya atacağım size fakat format attigim icin diger dosyalar gozukmuyor.

Minipump dosyalarim su sekilde.
@Murat5038

Çözüm
Disk kaynaklı gibi geldi. HD Tune Pro ile Quick Scan kapalı olacak şekilde tüm disklere Error Scan uygulayıp, sonuçlara ek olarak Health sekmelerini paylaşın.

Ek olarak Temiz Kurulum ile Windows 10 21H2 sürümüne geçiş yapmanızı öneririm.
Siz ram testinin nasıl yapılıcağımı söyleyin yarın kalkınca yaparım
21-Mayýs-2022_10-55.png

D diskimde de sorun yok şimdi ramleri nasıl test edicez. @LSD

Son düzenleme:
Paylaşmış olmam diğer sayfada ram testi de bitiyo şimdi onuda paylaşıcam
IMG_0204.jpg
IMG_0203.jpg
IMG_0205.jpg

Gösterebilecğim her bilgiyi göstermeye çalıştım. Html olarak kaydetmedim çünkü dosyanın nereye gittiğini bilmiyordum belki bulamam diye buyrun bu testlerde göründüğü gibi @LSD
Bu arada evet health sekmesini diğer sayfada paylaşmışım

Son düzenleme:
RAM testi sonuçları temiz gözüküyor. X.M.P kapalı olacak şekilde yaptınız değil mi? Bu arada 250 GB olan diskinizin health sekmesini bulamadım?

yani bilgisayara format attim xmp kapali olmasi lazim 2100 mhz de calisiyorlar
21-Mayýs-2022_16-49.png

bu da cnin health sekmesi @LSD
şuan bilgisayara hiç birşey yapmıyorum bi valorant indirdim ama oyuna bile girmedim bilgisayarı bile yeniden başlatmadım ekran kartı driverleri bile yüklemiyorum korkudan çünkü her driver yüklediğimde bilgisayar kafayı yiyordu. dün de bilgisayarı 3 saat olacak şekilde güzelce içini açıp tozlarını temizledim her parçasını tek tek çıkartıp temizledim

Konu içeriğinde atmış olduğunuz minidump dosyaları dışında yeni dosyalar oluşmuşsa onları paylaşın. Ek olarak BIOS'a girip, Exit kısmından BIOS ayarlarını sıfırlayın.

Yeni dosyalar yok bios ayarlarını sıfırladıktan sonra napabilirim peki
Maalesef bilemiyorum. Format atmanızı isteyecektim fakat zaten atmışsınız. Konuyu açtıktan sonra hiç mavi ekran hatası aldınız mı peki? Bu arada ekran kartı sürücüsünü kurunca sıkıntı yaşadığınızı belirtmişsiniz. Sürücüyü kurduğunuz linki atar mısınız?

Amd nin auto driver tarzı bi uygulaması var

AMD Software: Adrenalin Edition​

bunu kullaniyordum bu arada belirtmek isterim ben format atmadan önce windowsda da herhangi bir güncelleme atamıyordum yine mavi ekran yiyordum sadece ekran kartına mahsus bi durum değil

Geri
Yukarı