R5 3600 Ryzen Master değerleri nasıl?

c1unky

Centipat
Çok teşekkür ederim zaten bu aralar özellikle oyun vb alanlarda değilim. Dizi izlerken bilgisayarı çalışmak istemiyorum o durumda ne yapmalıyım? Yani 5 fan dizi için çalışması üzüyor beni.

CPB açıkken fan çok sesli oluyor o ayarı kapatınca fan daha sessiz çalışıyor.
Fanları kapatmayı bilmiyorum hocam ama.

KS
KS
TheKill

TheKill

Centipat
@TheKill

Anakartınız ve fanlarınız nedir?

Gigabyte B450 S2H
Kasam XPG Invader Ön tarafta 2 Corsair CO-9050035-WW SP 140 Air Serisi 140mm
Üs tarafta bir Noctua bir normal kasadan çıkan fan var.
Egzoz olarak yine kasa fanı.

c1unky

Centipat
KS
KS
TheKill

TheKill

Centipat

Uchiha Shisui

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Konohagakure
@TheKill

Noctua fanınızı bilemiyorum ama Corsair ve XPG fanları PWM değil. O yüzden bu fanları çoklayıcı ile BIOS üzerinden DC moda alarak daha sessiz çalıştırabilirsiniz. Oldukları gibi bırakmışsanız haliyle ses yapmaları doğaldır.

KS
KS
TheKill

TheKill

Centipat
@TheKill

Noctua fanınızı bilemiyorum ama Corsair ve XPG fanları PWM değil. O yüzden bu fanları çoklayıcı ile BIOS üzerinden DC moda alarak daha sessiz çalıştırabilirsiniz. Oldukları gibi bırakmışsanız haliyle ses yapmaları doğaldır.

Bu çoklayıcı kullanıyorum. Tam güçte çalışıyorlar evet :) tamamdır onlara bakayım DC moduna da bir bakayım.

Uchiha Shisui

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Konohagakure
@TheKill

Bu parça gücünü Molex üzerinden alıyor. Anakart ile bağlantınız yok. Üzerinde hız anahtarı var. Low'a çektiğinizde de bir düşüm olmuyorsa cihaza pek güvenmemek lazım. Eğer anakart üzerinden bağlantı sağlayan bir çoklayıcı olsaydı DC ayarını kullanabilirdiniz.

Yeni konular

Yukarı