R5 3600 sıcaklık değerleri normal mi?

NumanS

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar OCCT ile test yaptığımda işlemci kullanım oranı %100 olduğunda 71, 73 derece arasında. Fakat %50 gibi bir işlemci kullanımı olduğunda değerler bir anda 82, 83 Derece'ye kadar çıkabiliyor. Anlamadığım olay %100 kullanımda daha fazla sıcaklık değerlerine sahip olması ve %50 kullanımda daha az sıcaklık olması gerekiyor diye biliyorum.

@NumanS diğer arkadaşların da söylediği üzere yazılımın yanlış göstermesinden kaynaklı da olabilir. Yalnız benim sorduğum bütün sorulara yanıt vermemişsiniz. Bilgisayarın bulunduğu oda, ideal oda sıcaklığının üstündeyse bu da gerektiğinden daha fazla ısınmasına yol açabilir.

Termal macunun yanlış kullanılması, kasa içinde yeteri kadar hava sirkülasyonu olmaması da fazla ısınmaya yol açar. Opsiyonları tek tek eleyerek sonuca ulaşacaksınız.

Hocam benim yakındığım olay sıcaklık sorunu değil. İşlemci kullanım oranı %50 daha azken sıcaklık oranı nasıl daha fazla olabilir. Şu anda oda sıcaklığım 26 derece termal macun 1 ay önce sürüldü fakat dediklerinizi dikkate alacağım. Eğer farklı Programlar'da yine aynı sonuçları elde edersem işlemci soğutucusunu söküp kontrol ediceğim.

Hocam benim yakındığım olay sıcaklık sorunu değil. İşlemci kullanım oranı %50 daha azken sıcaklık oranı nasıl daha fazla olabilir. Şu anda oda sıcaklığım 26 derece termal macun 1 ay önce sürüldü fakat dediklerinizi dikkate alacağım. Eğer farklı Programlar'da yine aynı sonuçları elde edersem işlemci soğutucusunu söküp kontrol ediceğim.
Zaten işlemcinin olması gereken sıcaklık en fazla 80 civarı. Sonrası tehlikeli ve kontrol gerektiriyor.

Geri
Yukarı