Ryzen 3600 sıcaklık değerleri normal mi?

PSU yeterli, sorunu bir yerde aramaya gerek yok. Çünkü ortada sorun yok. Güzel bir hava soğutma alınabilir bütçe varsa yardımcı olması açısından. Benim sorunum sıcaklıktan ziyade fan sesleri. Bu sebeple voltajı belli bir miktarda düşürdüm.

1 Saatlik oyun deneyimim sonrası yüzde 20-30 işlemci kullanımında değerler aşağıdaki gibi çıktı daha fazla işlemci kullanan program ya da bir oyun oynadığımda sıcaklığın artacağını düşünüyorumbu yüzden biraz panik oldum. Sizin gördüğünüz bir sıkıntı var mı? Ya da kaç derecelerde sıkıntı olabilir.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 36
Boşta 60 derece benim deneyimlerime göre normal değil bir de neden kasa içi fanlarınız çalışmıyor anlamadım.
Msi dragon programı kurulu. Tepe performans ayarında o şekilde kasa fanları egzoz dahil çalışmıyor suan sadece yan panel açık
İşlemci ile soğutucu arasındaki ısı iletiminde sorun olabilir. Yani termal macunda.
Daha 4 gün oldu alalı sağlamca taktım
Zaten stok soğutucu önerilmiyor ryzen serilerinde. Düzgün bir soğutucu almanızı tavsiye ederim.
Aerocool cylon 4 nasıl
Birde bu sıvı soğutma sıstemi var radyotore 2 veya 3 fan takıyorsun onuda işlemciye. Bu sistemlerin içinde herhangi bie sıvı var mı yoksa direk taksak sıkıntı olur mu
Up

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı