R5 3600 sıcaklık değerleri yüksek

Mehmet18

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bugün R5 3600 işlemci aldım. Montajını yaptım fakat sıcaklıklar biraz yüksek gibi. PUBG Mobile oynuyorum, daha lobideyim. 75 80 arada 90'lara çıkıyor. Acaba montajı mı yanlış yaptım?
Sanırım montajda bir sıkıntı var. İnşallah öyledir, soğutucu ya hiç param kalmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanın düzgün şekilde işlemciye temas ettiğinden ve arada iyi yayılmış kaliteli bir termal macun olduğundan emin olun. Fan ayarlarınızı BIOS'tan always full speed şeklinde ayarlamak da fayda getirebilir.

Fanın düzgün şekilde işlemciye temas ettiğinden ve arada iyi yayılmış kaliteli bir termal macun olduğundan emin olun. Fan ayarlarınızı BIOS'tan always Full Speed şeklinde ayarlamak da fayda getirebilir.

Hocam direk stock fan ın macununu kullandım çapraz bir şekilde tüm vidaları dönemeyecek şekilde sıktım ama bir daha söküp takacağım elimde Cooler Master gel Pro termal macun var onu değiştireceğim.
Fanın düzgün şekilde işlemciye temas ettiğinden ve arada iyi yayılmış kaliteli bir termal macun olduğundan emin olun. Fan ayarlarınızı BIOS'tan always Full Speed şeklinde ayarlamak da fayda getirebilir.

Hocam işlemci fanını Full de çalıştırdığım zaman 55 60'larda takılıyor 70'i geçmiyor ama çok ses yapıyor bunu otomatiğe nasıl ayarlarım?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı