R5 3600 sıcaklık değerleri

Bakın benim mantığım şu şekildeydi yaparken. Voltajı azaltmadım da artırdım gitgide. 4.2GHz frekans da en az voltajı o şekilde yakaladım diyeyim stabil bir şekilde. İlk başta 1.35V olarak başladım sonra Prime95 small ffts testine tabii tuttum ve 2 dakika falan olmadan çekirdeklerden 2-3 tanesi kendini kapattı. Daha sonra testi durdurup BIOS'a gidip azar azar voltaj vererek devam ettim. En sonunda 1.3625V değerine ulaştım ve aynı testi 38 dakika test etmişim ve Max. Sıcaklık 84 derece 0 hata 0 uyarı şeklinde geçti resmini de eklerim ;). İşlemciyi en çok yoran test bu olduğu için bunu geçtikten sonra diğer testleri(OCCT, AIDA64, Cinebench R20) havada karada geçiyor. Uzun lafın kısası bunu siz test edeceksiniz. Ve tavsiyem kesinlikle Prime95 small ffts testi ile etmeniz. Eğer verdiğiniz frekansa voltaj değeri düşük gelirse çekirdeklerden bir tanesi bile kendini kapatsa voltaj artırarak devam edin ya da frekansı düşürün buna siz karar vereceksiniz. ;)

10 dakika test yeterli olabilir evet ama en az 30 dakika yapın bence. Zaten dediğim gibi Prime95 small ffts testini geçtikten sonra diğer testleri yapmanıza bile gerek kalmıyor neredeyse. Ama yine de onları da en az 10 ar dakika yapabilirsiniz.

Hocam az önce CPB ile pbo kapalı 4000 MHz 1.265 v verdim. Sistem 102 dereceleri gördüğü için direkt olarak kapattım. Ne yapmam gerekiyor? Montaj falan da hatalı durmuyor?

Hocam az önce CPB ile pbo kapalı 4000 MHz 1.265 v verdim. Sistem 102 dereceleri gördüğü için direkt olarak kapattım. Ne yapmam gerekiyor? Montaj falan da hatalı durmuyor?
İyi etmişsiniz hocam kasanız nedir acaba hava akışında falan problem mi var. Aynı işlemci aynı soğutucuyu kullanıyoruz çünkü sizinle. Sadece kasa farklı olabilir ya da soğutucunun montajı düzgün yapılmamış olabilir bunlardan biri yani.

İyi etmişsiniz hocam kasanız nedir acaba hava akışında falan problem mi var. Aynı işlemci aynı soğutucuyu kullanıyoruz çünkü sizinle. Sadece kasa farklı olabilir ya da soğutucunun montajı düzgün yapılmamış olabilir bunlardan biri yani.
Kasa modelim dark vision önde 3 fan arkada bir tane egzoz fan var.Ön paneldeki temper camı söktüm.Hava akışı var aslında kasada ama fanlar mı kalitesiz?

Yeni konular

Geri
Yukarı