R5 3600 sistem 12 bin TL'ye alınır mı?

Her şey dahil hocam. Ben de daha iyi kasalar falan alabileceğimi biliyorum fakat en basitinden gamepad 300 TL.

Rica etsem sistem atabilir misin hocam?

Atacaktım stokta kalmamış. Benim önerim şu olur. Kara cumaya bir şey kalmadı sıfırından ekran kartı ve işlemcini al. Sonra indirim kovalayarak bilgisayarı tamamlarsın mükemmel şekilde.

Ürünlerin fiyatını teker teker hesaplarsan illaki sana ucuz gelecektir.
İkinci el ürün alırken toplu almanın büyük bir avantajı olması gerekir.
Sen aksini düşün adamın tüm ürünlerini alacaksın tek seferde hepsinden kurtulmuş olacak.
Bazı ekipmanları hediye olarak vermesi gerekir bana kalırsa. ya da parça parça satsın keyfi bilir.

Atacaktım stokta kalmamış. Benim önerim şu olur. Kara cumaya bir şey kalmadı sıfırından ekran kartı ve işlemcini al. Sonra indirim kovalayarak bilgisayarı tamamlarsın mükemmel şekilde.

Ürünlerin fiyatını teker teker hesaplarsan illaki sana ucuz gelecektir.
İkinci el ürün alırken toplu almanın büyük bir avantajı olması gerekir.
Sen aksini düşün adamın tüm ürünlerini alacaksın tek seferde hepsinden kurtulmuş olacak.
Bazı ekipmanları hediye olarak vermesi gerekir bana kalırsa. ya da parça parça satsın keyfi bilir.
Tek tek parçalara baktığımızda çok daha pahalıya geliyor. Elden kurtulmak diye satmıyor, arkadaşım ve bi yere para vermesi gerekiyor bunu biliyorum o yüzden elindeki satabileceği şeyleri satmaya çalışıyor. Ben de alacağım fakat yine de bu fiyata full setup ne yapabilirim diye bi araştırayım dedim. Sadece 10-12 bandına daha iyi kasalar alabileceğimi biliyorum da monitör, kulaklık, klavye, mouse ve gamepad derken bir çok parça aslında ucuza gelmiş oluyor.

Tek tek parçalara baktığımızda çok daha pahalıya geliyor. Elden kurtulmak diye satmıyor, arkadaşım ve bi yere para vermesi gerekiyor bunu biliyorum o yüzden elindeki satabileceği şeyleri satmaya çalışıyor. Ben de alacağım fakat yine de bu fiyata full setup ne yapabilirim diye bi araştırayım dedim. Sadece 10-12 bandına daha iyi kasalar alabileceğimi biliyorum da monitör, kulaklık, klavye, mouse ve gamepad derken bir çok parça aslında ucuza gelmiş oluyor.
Arkadaşınsa biraz daha indirim de yapabilir ve sende alırsın. Zaten sadece monitör ve kulaklığın sıfırı 3000'i geçiyor. Sistemin içerisinde ki ekran kartını da sonra 8-9K civarına satabilirsin. Sıfır alacaksan en ucuz indirimli 6600 XT'li sistemler 12K civarı.

2. el olunca fiyatlar yarıya düşüyor veya ekipmanlar çöp mü oluyor? İçindeki sadece ekran kartını sadece 8-9 Civarına satabilir arkadaş.

Nerede rüyan da mı? O fiyatlar geçti artık. Güncel 6600 XT'li sistemlerin fiyatından haberin var mı?

Hocam saçmalama. 1 Hafta olmadı 9 Bin TL RTX 3070 aldım. Türkiye'den hem de.
Şimdi Ak akçeden bakın en düşük fiyat 12.300 TL ne yani fiyatı bu mu?
Ürünlerin şu anda bir gerçek piyasası var bir de her zaman alabileceğin fiyatı.
Ekran kartı Türkiye'ye belirli sayıda ve belirli fiyatlardan geliyor ve birkaç gün içerisinde bitiyor.
Amazon Türkiye'yi kontrol etmeni tavsiye ederim. (Stok fiyatından bahsediyorum)

Ekran kartı Türkiye'ye belirli sayıda ve belirli fiyatlardan geliyor ve birkaç gün içerisinde bitiyor.
6600 XT fiyatları 8-9K iken pek inandırıcı gelmedi. 2ay önce veya Amazon JP olsa neyse ucuz fiyata düşüyordu arada.

Son düzenleme:
Aslında hepimizin ortak noktası şu bu parayı verip daha iyi bir kasa alınabilir. Monitör ve kasayı alınca 12 bin TL olacak. Kulaklık'tan gamepad'ine kadar ekleyince 15-16 bandına geliyor. Açıkçası arkadaşım olduğu için ben de gidip kullandığım için onda temizliğini biliyorum. Yan ekipmanları 2. el başkasından alsam içim rahat etmez. Yani şöyle bir seçenek oluşuyor, ya biraz daha iyi donanımlı bir kasa ve aynı ayarda monitör alacağım 12 bin TL vereceğim. Yanına alacağım ekipmanlar bu ekipmanlara göre daha ucuz şeyler olacak örneğin 1-2 bin TL'lik kulaklık yerine 100 200'e kulaklık alacağım. 300 TL'lik klavye yerine 100 TL'lik klavye alacağım gibi. Teknik olarak yine vereceğim para 12 bin TL'den fazla olacak. Artısı sistemim biraz daha iyi olacak fakat ekipman kalitesi azalacak. Sanırım f/p düşüncesi ile bu sistemi alabilirim. Eğer elinizde direkt bağlantılarını atabileceğiniz bir toplama kasa varsa beklerim veya direkt hazır bir sistem varsa atarsanız sevinirim. Ama alacağım ekipmanlarla fiyatı çok aşmayacağımı da göz önünde bulundurmamız gerekiyor.

6600 XT fiyatları 8-9K iken pek inandırıcı gelmedi, 2 ay önce olsa neyse ucuz fiyata düşüyordu arada.
Bu benim aldığım fiyat.
11.jpg

Buda aynı kartın güncel Akakçe fiyatı.

Bu benim aldığım fiyat.
Eki Görüntüle 1203229

Buda aynı kartın güncel Akakçe fiyatı.
Ne diyelim hayırlı olsun iyi denk getirmişsiniz. Ekipman ve diğer parçalar ile 20K'dan aşağı gelmez yine de.

Geri
Yukarı