R5 3600 sistem açıldıktan bir süre sonra siyah ekran oluyor

Miyofer

Yoctopat
Daha fazla  
Cümleten hayırlı günler.
Sitemim.
Mai B450 Gaming Plus Max.
CPU R5 3600.
GPU Sapphire RX580 8 GB.
RAM G.Skill flarex 2x8 GB.
Monitör ViewSonic 32 inç 165 Hz 1 ms Curved.
Sorunum şu.
PC'yi açıyorum ve açıldıktan bir müddet sonra siyah ekran oluyor, sinyal yok hatası almıyorum. Sinyal var ama görüntü yok monitörün kablosunu GPU'dan çıkarıp takınca görüntü geliyor monitörden çıkarıp taktığında yine görüntü geliyor ya da sadece monitörü açıp kapattığımda da görüntü geliyor. Fakat bir süre sonra yine gidiyor bazen bu 5 sn sonra oluyor bazen 5 dk sonra eğer herhangi bir sitede geziyorsam sürekli gidiyor fakat Valorant oyununu oynuyorum oyun açıldıktan sonra 4 ya da 5 defa gidiyor ve ben her seferinde kabloyu sök tak yapıyorum 5 6 defa gidip geldikten sonra oyunda sonrasında gitmiyor ama YouTube vs gibi yerlerde gezerken sürekli gidiyor görüntü ve her seferinde kabloyu sök tak yapıyorum çeşitli forumlarda aradım WattMan demişler onu yaptım yine düzelmedi format attım yine düzelmedi. PC'yi parçalayacak dereceye geldim sorun ekran kartında desem monitör aç kapa yapınca niye görüntü gelsin kabloda desem aynı şekilde monitörde sorun var desem kabloyu söküp takınca niye görüntü geliyor anlam veremedim sorunun nerede olduğunu da bulmuş değilim. Başka bir PC de yok elimde denesem desem. Biri şunun çaresini biliyorsa Allah için söylesin ekran kartı 55 dereceyi geçmiyor işlemci 60 dereceyi görmüyor sıvı soğutma var işlemcide kasa olarak da Gamepower warcry kullanıyorum içi de oldukça geniş.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı