R5 3600 sistem açılmıyor

Anatomyofzombie

Centipat
Yeni bir bilgisayar topladım ancak güç tuşuna bastığımda hiç tepki vermiyor.

ASUS Prime B450M-K anakart.
Ryzen 5 3600 işlemci.
MSI 2070 Super Ventus OC GPU.
G.Skill 2x8 GB 3000MHz RAM.
1 TB Seagate Barracuda HDD.
650W 80+ PSU.

Önerilerinizi bekliyorum.

Hocam bios güncellemesiyle alakası yok durumun anladığım kadarıyla anakarta güç gitmiyor. Biostan olsa bilgisayar tepki verir görüntü gelmezdi. Anakartı kasaya bağlarken arada boşluk kaldı değilmi kasa ayakları takılıydı ?

Açılmayan bir bilgisayarın bios güncellemesi nasıl yapılır bilgilendirir misiniz?
Bilgisayarı açın BIOS güncelleyin demedim. Uyumsuz parçaysa ben ne yapabilirim? 3000 serisi için BIOS güncellemesi gerekiyor. Böyle durumlarda satın alım yapıldıktan sonra eşte dostta varsa eski jenerasyon işlemci takılır ve BIOS güncellenir. Yoksa servise gönderilir oradan talep edilir.

Anakart kutusunun üstünde ryzen 3000 ready yazıyordu buna rağmen bios güncellemem mi gerek?
3000 ready yazıyorsa sorun başka. Anakarta giden güç kablolarını kontrol ettiniz mi? Çünkü hiçbir hareketlilik yok diyorsunuz? Belki basit gelecek ama PSU'nun açma kapama tuşunu kontrol eder misiniz?

3000 ready yazıyorsa sorun başka. Anakarta giden güç kablolarını kontrol ettiniz mi? Çünkü hiçbir hareketlilik yok diyorsunuz? Belki basit gelecek ama PSU'nun açma kapama tuşunu kontrol eder misiniz?
Geldiginde 1 konumundaydı montaj yaparken 0 konumuna getirip montajı yaptım. Tabiki bilgisayari açmak için psu tuşunu 1 konumuna getirdim.

Nereden aldınız ürünleri? Sorunu çözdüğünüzde bizlerle paylaşır mısın bilgilenelim merak ettim eğer ileride karşılaşırsak tecrübe olsun. Umarım çözersin
Hepsiburada üzerinden aldım. Teşekkür ederim inşallah çözülür.
Hepsiburada üzerinden aldım. Teşekkür ederim inşallah çözülür.
Sorun güç kaynağında çıktı. Başka bir psu bağladığımda anakartın ışıkları yanmaya başladı. Güç kaynağını servise yollamayı düşünüyorum inşallah çok bekletmezler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı