R5 3600 sistem BIOS'tan siyah ekrana atıyor

bdmrc

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Birkaç saat önce PC topladım.
  • R5 3600
  • Gigabyte B450M S2H
  • G.Skill 3200MHz 2x8 RAM
  • Radeon HD7750
  • Eski Windows 10 yüklü HDD
Arkadaşlar PC'yi ilk başlattığımda direkt BIOS'a girdim. Girdiğimde videoda gözüken ekran geldi, onayladım fakat birkaç saniye sonra siyah ekrana attı.
Windows 10 kurulu disk üzerinden açılmasına izin verdiğimde gayet güzel açılıyor PC, görüntü de mevcut. Dakikalarca bekledim, gitmedi.
Kapatıp tekrar BIOS'a girdim, 10-15 saniye sonra BIOS tekrar siyah ekrana attı. BIOS pilini çıkardım taktım, tekrar açtım, BIOS'a girdim. PC'yi ilk açtığımda çıkan yazı çıktı, onayladım, 10-15 saniye sonra BIOS yine gitti.
Fakat Windows 10'un açılmasına izin verdiğimde hala çalışıyor takır takır. Core Temp'ten sıcaklıklara baktım, 40-50 arası dolaşıyor.
Sıkıntı nedir lütfen yardımcı olabilir misiniz?
İlk PC toplayışım, çok üzgünüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemeyi denediniz mi? Yani güncel sürüm mü kullanıyorsunuz?

Merhaba, şu an da F50 versiyonunu kullanıyor sitede F52 var fakat güncelleme yapabilmek için BIOS'tan yine birkaç ayar yapmak gerekiyor. Onları da yapamıyorum ekran gidiyor direkt.
Arkadaşlar dün akşamki heyecanla güç kaynağındaki hasarı fark etmemişim. Güç kaynağında ezik ve şişme var. İade ettim, yerine Corsair CV550 aldım. Akşam gelecek büyük ihtimalle tekrar dener sonucu yazarım. Umarım sıkıntı güç kaynağındadır.
Merhaba, şu an da F50 versiyonunu kullanıyor sitede F52 var fakat güncelleme yapabilmek için BIOS'tan yine birkaç ayar yapmak gerekiyor. Onları da yapamıyorum ekran gidiyor direkt.
Arkadaşlar dün akşamki heyecanla güç kaynağındaki hasarı fark etmemişim. Güç kaynağında ezik ve şişme var. İade ettim, yerine Corsair CV550 aldım. Akşam gelecek büyük ihtimalle tekrar dener sonucu yazarım. Umarım sıkıntı güç kaynağındadır.

PSU geldi az önce, taktım sisteme. Yine aynı sıkıntı. HDD ve SSD'yi söktüm girdim BIOS'a yine aynı.
Ramlerin yerini değiştirdim yine aynı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bilgisayarcıya mı götürmeliyim yoksa bütün ürünleri ayrı ayrı servise mi?
Lütfen yardımcı olabilir misiniz?
@Recep Baltaş

PSU geldi az önce, taktım sisteme. Yine aynı sıkıntı. HDD ve SSD'yi söktüm girdim BIOS'a yine aynı.
RAM'lerin yerini değiştirdim yine aynı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bilgisayarcıya mı götürmeliyim yoksa bütün ürünleri ayrı ayrı servise mi?
@Recep Baltaş

Ayrıca Windows'a girebildiğim sürede Gigabyte Control Center'dan BIOS güncelle demiştim. F52 versiyona yükselmiş BIOS.

Ramlerin yerini değiştirdim yine aynı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bilgisayarcıya mı götürmeliyim yoksa bütün ürünleri ayrı ayrı servise mi?
@Recep Baltaş

Ayrıca Windows'a girebildiğim sürede Gigabyte Control Center'dan BIOS güncelle demiştim. F52 versiyona yükselmiş BIOS.
Ayrıca ne kadar uzun süre dinlendirirsem o kadar uzun gidiyor sistem

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-07-10 at 14.33.50.jpeg
    WhatsApp Image 2021-07-10 at 14.33.50.jpeg
    111,3 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı