R5 3600 sistem bir süre sonra oyundan atıyor

Louze

Femtopat
Daha fazla  
9 ay önce donanım arşivinden bu bilgisayarı aldım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
  • İşlemci: Ryzen 5 3600.
  • Ekran kartı: RTX 2060.
  • RAM: 3200MHz 2x8 GB.
  • Anakart: B450M S2H.
  • SSD: SN550 500 GB.
Bazı oyunlarda hata vermeden biraz oynadıktan sonra oyundan atıyor. Bazen de direkt kendini resetliyor. Sıcaklığına bakıyorum 80 civarı 2060 için normal sıcaklık dediler o yüzden bir şey yapmadım. Driver Windows falan güncel birkaç kere servise yolladım ama İtopya yetkilileri düzeltmeden geri yolluyor. Herhangi bir donanım sorunu olabilir mi? Varsa da hangi parçadan kaynaklanıyordur?

Son düzenleyen: Moderatör:
9 ay önce donanım arşivinden bu bilgisayarı aldım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
  • İşlemci: Ryzen 5 3600.
  • Ekran kartı: RTX 2060.
  • RAM: 3200MHz 2x8 GB.
  • Anakart: B450M S2H.
  • SSD: SN550 500 GB.
Bazı oyunlarda hata vermeden biraz oynadıktan sonra oyundan atıyor. Bazen de direkt kendini resetliyor. Sıcaklığına bakıyorum 80 civarı 2060 için normal sıcaklık dediler o yüzden bir şey yapmadım. Driver Windows falan güncel birkaç kere servise yolladım ama İtopya yetkilileri düzeltmeden geri yolluyor. Herhangi bir donanım sorunu olabilir mi? Varsa da hangi parçadan kaynaklanıyordur?
80 derece bir sorun oluşturmaz ama undervolt yapıp tekrar dene. Belki düzelebilir. Ben de aynı ekran kartını kullanıyorum.
Ekran Görüntüsü (72).png

Yeni konular

Geri
Yukarı