R5 3600 sistem CS:GO'da takılıyor

hasuna

Hectopat
Merhabalar. Yaklaşık 4-5 ay önce toplamış olduğum sistemde CS:GO oyununda ani takılmalar yaşıyorum ve bilgisayarı kırdırtacak düzeyde oluyor. Sisteme 3 kez orijinal Windows 10 format attım, lisansım orijinal. Virüs durumu yok.
Sistem özelliklerim:
-Ryzen 5 3600 işlemci (2020 üretimi olan versiyon, stock fan, CBP kapalı.)
-MSI B450M-A PRO Max anakart.
-Team T-Force Vulcan Z 8x2 16 GB 3200MHz CL16 Gaming RAM (XMP devrede.)
-SilverStone SST-ST70F-ES 700W 80+ PSU.
-Gigabyte RTX 2070 Super Windforce OC 3X 8 GB ekran kartı.
-Kingston SSDNow 120GB SSD +1 TB HDD (Doluluk oranları fazla ama boşken de aynı durum mevcut.)
-XPG Invader kasa (sistemde işlemci 63, ekran kartı 60 üstüne çıkmıyor.)
-MSI Optix G27 series G27CQ4 2K 165Hz 1ms 1500R monitör
Yabancı forumlarda araştırırken sistemin genel durumuna bakan ve stuttering ölçen bir program buldum ve programda CPU yüzünden bu durum yaşadığım belirtilmiş ve bir sürü daha hata var.
Yardımcı olan ve olacak herkese çok teşekkür ediyorum. Sorunu çözemezsem sistemi parça parça satmayı düşünüyorum.
Not: Anakart üzerinde VRM soğutması yok. YouTube üzerinden izlediğim kadarıyla VRM normal kullanımda 96 derece üstüne çıkabiliyor. Durum bu mudur sizce?

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    200,9 KB · Görüntüleme: 45
  • Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    228,3 KB · Görüntüleme: 32
  • Adsız3.jpg
    Adsız3.jpg
    198,7 KB · Görüntüleme: 32
  • Adsız4.jpg
    Adsız4.jpg
    193,9 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
@taydiyed hocam, laptop BIOS sistemi farklıdır. Masaüstü gibi değil. Lenovo sitesinden kontrol edebilirsiniz. Orada bilgiler mevcut. Ben nasıl güncellenir tam bilmiyorum. Dediğim gibi masaüstü sistemden farklı.

Hocam, oynayan arkadaşlar optimizasyon sorunu olabileceğini belirtmiş. Güncelleme ile belki daha iyi olur.

Hocam, oynayan arkadaşlar optimizasyon sorunu olabileceğini belirtmiş. Güncelleme ile belki daha iyi olur.

CS için bahsediyorsanız bu sorun aldığımdan beri var güncelleme ile ilgili değil. Cyberpunk için ise oyuna olan ilgimi kaybettim bile :D.

Hocam sadece CS:GO için mi yoksa başka oyunlarda da var mı?

FPS tarzı başka oyun oynamıyorum. Daha geçen HalfLife oynadım ama onda sorun yoktu.
Bir de GTA 4 en yüksek ayarlarda arada takılmalar oluyor ama onun oyunla ilgili olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı