R5 3600 sistem için anakart önerisi

NEO CMDNDR

Picopat
Selamlar PC uzmanları. Şu 4 anakart arasında kaldım, arkadaşlar hangisini alayım? Ya da bir 5. alternatif?

Amacım:
Şimdilik 720P-1080P arası kalitede videolar-kısa filmler kurgulayıp hızlı ve sorunsuz render alabilmek. Ve eski 90'lı yılların PS2 oyunlarını falan oynamak. Ve 3-4 yıl sonra daha iyi işlemci ve ekran kartıyla sistemi güncellemek.

Sistemim:
1- ışlemcim:
AMD Ryzen 5 3600 3.6/4.2GHz AM4 İşlemci: Amazon.com.tr

2- Anakartım: Yok.

3- Ekran kartım: GIGABYTE 4GB GTX1650 SUPER GV-N165SOC-4GD GDDR6 128bit HDMI DP PCIe 16X v3.0

4- Kasa + PSU: Xigmatek Vanguard Plus 600W 80PLUS AKTİF PFC PSU 2 * Usb 3.0 2*15 Led Fanlı Kasa

5- M.2 SSD: KİNGSTON 500GB A2000 PCIe NVMe SA2000M8/500G SSD (ve 3-4 TB HDD alacağım )

6- RAM: GSKILL 16GB (2X8GB) DDR4 3200MHZ CL16 DUAL KIT PC RAM Flare X F4-3200C16D-16GFX AMD RYZEN UYUMLU

B550'ler yeni çıkan harika anakartlar ancak ben kendi sistemimde Asus b450M Dragon tercih ettim, overclock yapmıyorum ve sadece en temel bileşenlerimi çalıştıracak, Fiyat/Performans ürününe ihtiyacım vardı. Buna ek olarak laptop'tan masaüstüne geçerken parçaları tek tek yükseltme düşüncesiyle bu sistemde karar kılmıştım ancak işlemci için mimari/slot değişene kadar bu anakartı kullanmaya devam edebileceğimi düşünüyorum çünkü M2 vs. gibi konularda ihtiyacımı karşılayabiliyor ve daha pahalı bir ürüne ihtiyacım olmadığını düşünüyorum. Bilgisayarı bu şekilde kurduğumdan beri "keşke" dediğim bir durumu henüz çok şükür ki yaşamadım.

Bütçe yetiyorsa B550 anakart alın.
Valla şurada Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA öyle çok da büyük fark yok. Almışken geleceği olan bir anakart alayım diyorum. İleriki yıllarda elimdeki Ryzen 5 işlemciyi satıp 9 alıp takabileyim mesela. Bunun gibi şeyler... Haa yok eğerr zaten 1-2 yıl sonra tüm anakartlar da yenilenecek bunlar gereksiz olacak diyorsanız şimdilik en ucuz olanı almak lazım tabii.
Hocam B550 anakart bütçenize uygunsa alın, ben A-PRO Max haricindekileri 4 slotlu RAM yuvası ve kaliteli soğutuculara sahip olduğu için önerdim.
Evet Gigabyte B550 2 tane slot yazıyormuş. En fazla 64gb yani. Ama 64gb ram de son çıkan oyunları oynamaya ve atıyorum 4k video renderı almaya yeter değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı