R5 3600 sistem kapandıktan sonra açılmıyor

karakusmehmet

Centipat
RAM
16GB 3000MHz
SSD veya HDD modeli
480GB
Ekran kartı
ASUS RTX 2060
Anakart
ASUS B450 M-K
İşlemci
R5 3600
Merhabalar. Yaklaşık 4 5 aydır bilgisayarımla ilgili garip bir durumla karşı karşıyayım. Bilgisayarı 2019'dan beri kullanıyorum ve 4 veya 5 aydır problem yasıyorum. Örnek veriyorum normal bir şekilde bilgisayarı kullandıktan sonra işe gidecegim icin bilgisayarı kapatıyorum ve evden cıkıyorum. Eve döndügümde bilgisayarı acıyorum. Elektrik alıyor start veriyor fakat goruntu gelmiyor ve bu sırada bilgisayar bagırmaya devam ediyor. Bir cevap bekliyormuş gibi sadece bagırıyor ve hiçbir şekilde görüntü vermiyor. Bu problemi yasadıktan sonra bilgisayardaki parcaları sokuyorum tekrar takıyorum. Tekrar acıyorum ve bilgisayar calısıyor. Yine biraz bagırıyor fakat acılıyor bu sekilde. 4 5 aydır belirli aralıklarla(sürekli degil) bu problemi yasamaktayım ve sebebini bulamadım. Bir parcadan kaynaklı mı degil mi cözemedim sizlere danısmak istedim.
Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilini değiştirmeyi denediniz mi?

Hayır denemedim ama düşünmedim degil. Bu sorunla karsılasınca soktugum parcalar arasında BIOS pilide var.
Ekran kartının ve ramların slota giren bakır uçlarını silgiyle sil. Sorun devam ederse psu yada anakart sorunlu olabilir
Sürekli ucları silgiyle siliyorum.Problemin hangisinde oldugunu nasıl tespit edebilirim?

Geri
Yukarı