R5 3600 sistem kendini kapatıp açıyor

ozcanbaygul

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, bilgisayarım çok zorlanmamasına rağmen kendini kapatıp açıyor örneğin Valorant oynarken bazen yayın açıyorum Max 1 saat sonra resetleniyor. Kime sorsam hangi bilgisayarcıya gitsem sorunu bulamadılar, sorun ne olabilir?
Ekran kartı: Radeon RX 5500 XT.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
Anakart: B450 Game Plus.

Son düzenleme:
Kral dediklerini yaptım OCCT testini 15 dk yapayım dedim o sırada tekrar kapandı sonuçlarını göremedim sorun güç kaynağında mıdır ısındığı için midir nasıl anlayabilirim :/

Evet sorun güç kaynağında görünüyor, güç kaynağını kaç yıllık?

Isınmadan dolayı kapandığında, siz tekrar açana kadar sistem geri açılmaz.

Son düzenleme:
Evet sorun güç kaynağında görünüyor, güç kaynağını kaç yıllık?

Isınmadan dolayı kapandığında, siz tekrar açana kadar sistem geri açılmaz.
güç kaynağının kaç yıllık olduğunu bilmiyorum boş kasayı bir abimden almıştım sormak hiç aklıma gelmedi ne yalan söyleyeyim önerebileceğin uygun bir güç kaynağı varsa önerir misin kral seni de çok uğraştırdım kusura bakma ama

Güç kaynağının kaç yıllık olduğunu bilmiyorum boş kasayı bir abimden almıştım sormak hiç aklıma gelmedi ne yalan söyleyeyim önerebileceğin uygun bir güç kaynağı varsa önerir misin kral seni de çok uğraştırdım kusura bakma ama

Ekran kartına takılı kablo ve soketlerdeki hasarlar da bu sorunu yaratabiliyor, onları kontrol edin sorun görünmüyorsa, ilk olarak başka bir PSU ile deneyin, sonra bütçe belirtip PSU önerisi için konu açın, fiyat performans PSU önerilerinde bulunurlar.

Geri
Yukarı