R5 5600 RTX 3070 Ti sistem aniden kendini kapatıp açıyor

memruh

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar aldığımdan beri 8 aydır random zamanlarda kapanıyor mesela 1 ay bu olmuyor sonra bir oyuna giriyorum ne zaman girdiğim fark etmeksizin ister 2 dk ister 1 saat sonra tık diye ekranlarım kapanıyor "no signal" diyor ve 6-7 saniye sesler gelmeye devam ediyor PC de ve bu sırada benim sesimde karşıya gidiyor sonra yeniden başlatıyor kendini PC. Bende 5 saatlik GPU stress testi yaptım 1080p 8X MSAA ama kapanma olmadı, random kapandığı için sorunun bunda olmama ihtimali yine var değil mi? Bir abim ekran kartının chipseti bozuk bence demişti.

RAM değiştirdim olmadı SSD aldım olmadı.

Colorful iGame RTX 3070 Ti Advanced OC 8g-v | Ryzen 5 5600 | MSI B550-A Pro | Corsair Vengeance RGB Pro SL (2x16 GB) 3600MHz | XPG Core Reactor 750W 80+ Gold

Arkadaşım son olarak, bütün güncellemeleri yapmanız öneririm, yani yeni gelmiş güncellemeler anakart ekran kartı RAM'ların vesaire, BIOS guncelemeleri, belki de bir yerde bir sürücü hatası vardır ve reset atıyor bilgisayar. Saygılar inşaAllah en kısa zamanında çözersiniz.
çok teşekkür ederim hocam ama bunndan önceki bilgisayarımda b250m i5 7400 1050ti falan kullandım yıllarca tek bir hata görmedim bunda da öyle olacağını sanmıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı