Çözüldü R5 3600 sistem kendini sürekli yeniden başlatıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arda7z

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair vengance 2x8gb 3200mhz cl16
SSD veya HDD modeli
Ssd: Samsung 970 Evo Hdd: Seagate IronWolf 8tb
Ekran kartı
RX 5500 XT
Anakart
B450M S2H
İşlemci
AMD R5 3600
Windows 11 Insider'dayım.
Edition Windows 11 Pro Insider Preview.
Version dev.
Installed on ‎1/‎23/‎2022
OS Build 22538.1010

Çözüm
Arkada mesela Opera açık ve PUBG oynuyorum o zaman kapanıyor. Ya da PUBG Mobile oynuyorum emülatörden kapanıyor.

650W 80+

Bir de sıcaklık değerlerini atabilir misin yük altında iken. Belki soğutamadığından kapanıyordur.

Windows SSD üzerinde kurulu HD Tune kullanmama gerek var mı?

HD Tune sadece HDD gibi algılanmasın taşınabilir SSD, flash bellek taşınabilir hard disk gibi şeylerinde sağlığını aktarım hızını falan kontrol etmeni sağlar.
Hangi durumlarda yeniden başlatıyor? Yük altında mı?

Arkada mesela Opera açık ve PUBG oynuyorum o zaman kapanıyor. Ya da PUBG Mobile oynuyorum emülatörden kapanıyor.

650w 80+

Herhangi bir hata veriyor mu? Mavi ekran hatası veriyor mu kapanırken?

Hayır hiçbir hata vermiyor.

Depolama aygıtlarına HD Tune'dan error scan taraması, CrystalDiskInfo'dan sağlık kontrolü ve CrystalDiskMark'tan okuma yazma testleri yapar mısın? Bunun yanında RAM'lerine de Memtest86, PSU'na ise 20 dakika OCCT Power testi yapabilirsin.

Bu üçünden sorun çıkmazsa yani hepsinden geçerse son olarak Malwarebytes veya Kaspersky'dan tam tarama virüs taraması yap.

Sistemde herhangi bir OC var mı?

Hangi durumlarda yeniden başlatıyor? Yük altında mı?

Bazen de bilgisayar açıkken telefona geçiyorum bilgisayarda hiçbir şey açık değilken o zaman da kendini yeniden başlatıyor.
Depolama aygıtlarına HD Tune'dan error scan taraması, CrystalDiskInfo'dan sağlık kontrolü ve CrystalDiskMark'tan okuma yazma testleri yapar mısın? Bunun yanında RAM'lerine de Memtest86, PSU'na ise 20 dakika OCCT Power testi yapabilirsin.

Bu üçünden sorun çıkmazsa yani hepsinden geçerse son olarak Malwarebytes veya Kaspersky'dan tam tarama virüs taraması yap.

Daha önce OC yaptım RAM'lerime sonra BIOS'u sıfırladım şu an yok bir de işlemcim 4.2GHz 1.15v ile çalıştırıyordum bu şekilde yeniden başlayınca bende OC'yi kaldırdım.

Ekran kartım AMD'nin programından OC'li.

Daha önce OC yaptım RAM'lerime sonra BIOS'u sıfırladım şu an yok bir de işlemcim 4.2GHz 1.15v ile çalıştırıyordum bu şekilde yeniden başlayınca bende OC'yi kaldırdım.

Tamamdır, OC'leri geri aldıysan onluk bir sıkıntı olmaması lazım. Dediğim testleri harfi harfine gerçekleştir, bakalım ondan sonra.
Ekran kartım AMD'nin programından OC'li.

Onu da sıfırlarsan iyi olur, OC'lik bir durumumuz olmasın; stok değerlerde arama yapalım.

Windows SSD üzerinde kurulu HD Tune kullanmama gerek var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı