Çözüldü R5 3600 sistem kendini sürekli yeniden başlatıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arda7z

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair vengance 2x8gb 3200mhz cl16
SSD veya HDD modeli
Ssd: Samsung 970 Evo Hdd: Seagate IronWolf 8tb
Ekran kartı
RX 5500 XT
Anakart
B450M S2H
İşlemci
AMD R5 3600
Windows 11 Insider'dayım.
Edition Windows 11 Pro Insider Preview.
Version dev.
Installed on ‎1/‎23/‎2022
OS Build 22538.1010

Çözüm
Arkada mesela Opera açık ve PUBG oynuyorum o zaman kapanıyor. Ya da PUBG Mobile oynuyorum emülatörden kapanıyor.

650W 80+

Bir de sıcaklık değerlerini atabilir misin yük altında iken. Belki soğutamadığından kapanıyordur.

Windows SSD üzerinde kurulu HD Tune kullanmama gerek var mı?

HD Tune sadece HDD gibi algılanmasın taşınabilir SSD, flash bellek taşınabilir hard disk gibi şeylerinde sağlığını aktarım hızını falan kontrol etmeni sağlar.
Arkada mesela Opera açık ve PUBG oynuyorum o zaman kapanıyor. Ya da PUBG Mobile oynuyorum emülatörden kapanıyor.

650W 80+

Bir de sıcaklık değerlerini atabilir misin yük altında iken. Belki soğutamadığından kapanıyordur.

Windows SSD üzerinde kurulu HD Tune kullanmama gerek var mı?

HD Tune sadece HDD gibi algılanmasın taşınabilir SSD, flash bellek taşınabilir hard disk gibi şeylerinde sağlığını aktarım hızını falan kontrol etmeni sağlar.

Çözüm

Tamam diğer testleri yaptıktan sonra yük altına sokar sıcaklıkları yazarım.
HD Tune sonucu.

Dosya Ekleri

• HDTune_Error_Scan_NVMe____Samsung_SSD_970.png
    HDTune_Error_Scan_NVMe____Samsung_SSD_970.png
    22 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Tamam diğer testleri yaptıktan sonra yük altına sokar sıcaklıkları yazarım.
HD Tune sonucu.

Temiz, sıra CrystalDiskInfo ve CrystalDiskMark'ta. Quick Scan yapmadın değil mi? Tamamen dibine kadar inceledi yani diski?

Evet quick sacan yapmadım.

Crystaldisk nasıl kullanılıyordu uzun zamandır kullanmıyorum da?

Direkt uygulamaya girdiğinde disk sağlığını solda gösteriyor. Oradan sağlık yüzdesine bakar mısın? Error scan'de sonuç temiz çıktığına göre sağlık da yüksek çıkacaktır ama bakmakta fayda var.

Geri
Yukarı