Çözüldü R5 3600 sistem Kernel-Power 41 (63) hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

boktanoktav

Centipat
Selamlar. Başlıkta da görüldüğü üzere Kernel-Power 41 (63) hatası alıyorum. Fakat bileşenlerim yük altındayken değil, herhangi bir zamanda oluyor. Açılmış olan diğer konulardaki ve internetteki birçok çözüm yolunu deneyip, sonuç alamadıktan sonra kendi konumu açmaya karar verdim.

Bundan 2 hafta önce bir işlemci soğutucusu alıp monte ettim. Montaj sırasında herhangi bir problem olmadı. CPB ve PBO ayarlarını, işlemci sıcaklığını çok artırdıkları için kapalı kullanıyordum. Haliyle CPU fanı alınca, bu iki ayarı da açtım. Sonra günaşırı en az 1 defa bu hatayı almaya başladım. Genellikle PSU kaynaklı bir sorun yaşandığını gördüğüm için, PSU da dahil olmak üzere bütün bileşenlerimi OCCT ve Prime95 programları üzerinden teste soktum. Herhangi bir tutarsızlık, kapanma olmadı. Bunlardan ziyade PSU kablomu da daha kaliteli bir kabloyla değiştirmeyi ve PSU güç girişindeki pinlerin tozunu almayı denedim, sadece 3-4 gün için bu durumu ortadan kaldırdı. Tam sorun çözüldü sanmışken, bugün aynı sorunla tekrar karşı karşıya geldim. Önerileriniz nelerdir? Hangi bileşenimle alakalı sorun yaşıyor olabilirim, ve nasıl tespit edebilirim? Kısacası, bu sorunu nasıl çözebilirim?

İşletim Sistemim:
Windows 10 Pro 64 bit (20H2)

Bileşenlerim:
CPU:
AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm
GPU: GIGABYTE RTX 2060 OC 6GB GDDR6 192 Bit
MB: GIGABYTE B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart
PSU: THERMALTAKE 600W 80+
RAM: (2x) GSKILL 8GB Ripjaws V 3000MHz CL16 DDR4
HDD: (2x) SEAGATE 1TB Barracuda 64MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0
SSD: TOSHIBA OCZ 240GB TR200 SATA3 2.5" SSD
Kasa: THERMALTAKE V200
CPU Fanı: Scythe Fuma 2 120+120mm

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba. Aynı sorun bende de vardı, kasayı biraz kurcaladıktan sonra aynı hatayı ben de almıştım, çözümü ben bütün parçaları sök tak yaparak çözüme ulaştım. Umarım yardımcı olmuşumdur.
Merhaba. Aynı sorun bende de vardı, kasayı biraz kurcaladıktan sonra aynı hatayı ben de almıştım, çözümü ben bütün parçaları sök tak yaparak çözüme ulaştım. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Söylediğiniz gibi bütün parçalarımı söküp taktım. Şu an için bir sıkıntı yok gibi. Eğer tekrar bir sıkıntı yaşarsam paylaşacağım.
Ben de aynı sorunu yaşıyorum, bir çözüm bulabildiniz mi?
Henüz bir şey diyemiyorum ne yazık ki.

Ayrıca şunu fark ettim, bu problemi sabah saatlerinde hiç yaşamıyorum. Bugün sabah 10'dan beri bilgisayarım açık ve akşam 7'den sonra birkaç kere Kernel hatası aldım. Akımsal bi durum olabilir belki de.

Söylediğiniz gibi bütün parçalarımı söküp taktım. Şu an için bir sıkıntı yok gibi. Eğer tekrar bir sıkıntı yaşarsam paylaşacağım.

Henüz bir şey diyemiyorum ne yazık ki.

Ayrıca şunu fark ettim, bu problemi sabah saatlerinde hiç yaşamıyorum. Bugün sabah 10'dan beri bilgisayarım açık ve akşam 7'den sonra birkaç kere Kernel hatası aldım. Akımsal bi durum olabilir belki de.
Merhabalar, bu yöntem gerçekten çözüme ulaştırdı mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı