R5 3600 sistem mavi ekran hatası veriyor

brandmen

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben bilgisayarımı ocak ayında topladım yeni sayılır ama bir aydır neredeyse her gün mavi ekran hatası alıyorum ve bilgisayarımın ekranı eski olduğu için optimum ayarda kullanmadığımdan kaynaklı hata kodunu göremiyorum. Mavi ekran verince nereden öğrenebilirim sorunu veya nasıl çözebilirim bu durumu?
R5 3600 işlemci 16 GB Single RAM kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar ben bilgisayarımı ocak ayında topladım yeni sayılır ama bir aydır neredeyse her gün mavi ekran hatası alıyorum ve bilgisayarımın ekranı eski olduğu için optimum ayarda kullanmadığımdan kaynaklı hata kodunu göremiyorum. Mavi ekran verince nereden öğrenebilirim sorunu veya nasıl çözebilirim bu durumu?
R5 3600 işlemci 16 GB Single RAM kullanıyorum.

Buradaki yöntemle mavi ekran dosyanızı paylaşın.

Buradaki yöntemle mavi ekran dosyanızı paylaşın.

Sorununuz ya bellekte ya da sürücülerde. Çoğu hata bu ikisini işaret ediyor.

-OverClock, X.M.P gibi işlemler uyguluyor musunuz? Eğer uyguluyorsanız bu işlemleri kapatıp donanımınızın varsayılan frekansa dönmesini sağlayın.

-Easy AntiCheat programını kaldırın.

-Npfs.sys ve dam.sys dosyalarında hata almışsınız, bu hata genelde hatalı sürücü veya bozuk donanımlarda ortaya çıkar. Sürücülerinizi DDU ile kaldırıp WHQL imzalı sürücüleri yükleyin.

-RAM'inizi Memtest86 yazılımı ile kontrol edin. ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY ve IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hataları almışsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

-Komut satırını yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu yazıp işlem tamamlanana kadar bekleyin.

-OverClock, X.M.P gibi işlemler uyguluyor musunuz? Eğer uyguluyorsanız bu işlemleri kapatıp donanımınızın varsayılan frekansa dönmesini sağlayın.

-Easy AntiCheat programını kaldırın.

-Npfs.sys ve dam.sys dosyalarında hata almışsınız, bu hata genelde hatalı sürücü veya bozuk donanımlarda ortaya çıkar. Sürücülerinizi DDU ile kaldırıp WHQL imzalı sürücüleri yükleyin.

-RAM'inizi Memtest86 yazılımı ile kontrol edin. ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY ve IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hataları almışsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

-Komut satırını yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu yazıp işlem tamamlanana kadar bekleyin.
Öncelikle teşekkür ederim yardımınız için ,dediklerinizi denicem .
XMP işlemini yapıyorum sadece ama otomatik olarak anakartın ve raminn desteklediği seviyeye gelsin diye açmıştım bilgisayarı ilk kurduğumdan beri 3200 mhz de çalışıyor ama 3 ay hata vermeyip sonra xmp den dolayı hata vermesi normal mi, birde easy anticheat programını oyunlarda kullanıyorum silip tekrar yükleme mi yapmam gerekiyor çünkü oyun oynarken hiç mavi ekran hatası almadım

Öncelikle teşekkür ederim yardımınız için ,dediklerinizi denicem .
XMP işlemini yapıyorum sadece ama otomatik olarak anakartın ve raminn desteklediği seviyeye gelsin diye açmıştım bilgisayarı ilk kurduğumdan beri 3200 mhz de çalışıyor ama 3 ay hata vermeyip sonra xmp den dolayı hata vermesi normal mi, birde easy anticheat programını oyunlarda kullanıyorum silip tekrar yükleme mi yapmam gerekiyor çünkü oyun oynarken hiç mavi ekran hatası almadım
Siz bir süre X.M.P kapalı olarak kullanın. Eğer hata almazsanız bellekler sıkıntılı olabilir. Memtest86 da uygulayın.

Easy AntiCheat silip bir süre kullanmayın. Eğer sorununuz çözülürse geri yüklersiniz.

Siz bir süre X.M.P kapalı olarak kullanın. Eğer hata almazsanız bellekler sıkıntılı olabilir. Memtest86 da uygulayın.

Easy AntiCheat silip bir süre kullanmayın. Eğer sorununuz çözülürse geri yüklersiniz.
tamam öyle yapıcam bir süre single kit 16 gb kullanıyorum acaba ondan dolayı bellek zarar görmüş olabilir mi acaba ?

Hayır alakası yok.
ram için X.M.P yi kapatıp kullanıyorum ama arada mavi ekran hatası alıyorum, Anti cheati kaldıramadım denetim masaında gözükmüyor program fortnite watchdogsu mu kaldırmam gerek o hile önleyici programı kaldırmam için ?

-OverClock, XMP gibi işlemler uyguluyor musunuz? Eğer uyguluyorsanız bu işlemleri kapatıp donanımınızın varsayılan frekansa dönmesini sağlayın.

-Easy Anti-Cheat programını kaldırın.

Komut dosyası tavsiyenizi yaptım;
Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them.
For Online repairs, details are included in the CBS log file located at
windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline
Repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.

Yanıtını aldım demek ki bozuk dosya varmış ama Windows'um orijinal değil ondan kaynaklı olabilir mi acaba güncellemelerin tam indirilmemesi falan?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı