R5 3600 sistem mavi ekran hatası

Tonyukuk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayarda bir süredir sebebini çözemediğim sorunlar mevcut. Bazen mavi ekran vererek bazen de mavi ekran vermeden restart atıyor sistem. Oyun oynarken ya da dizi izlerken birden oyun ya da tarayıcı kendi kendine kapanıyor. Bu sorunlar sizce neden kaynaklanabilir? Bugün bir kere mavi ekran vererek, üç kere de mavi ekran vermeden restart attı. Ekran kartını ikinci el aldım oyunlarda 90 derecelerde geziyor onu bir garantiye göndereceğim. Anakartı yeni sıfır aldım, işlemcimi ve güç kaynağımı 2019 yılından bu yana kullanıyorum. Sistem Samsung SSD'ye kurulu. Oyunlar için ise 1 TB ve 2 TB hard disk kullanıyorum.

Anakart: MSI B450M Pro- M.2 Max /
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 /
RAM: Crucial 2x8GB Ballistix Sport lt white DDR4 3200MHz CL16 /
Ekran kartı: ASUS GeForce Dual RTX 3060 OC V2 12 GB /
HDD: WD 1TB + 2 TB Blue 7200 RPM /
SSD: Samsung EVO 860 250 GB.

@xxMFIxx @Ted Kaczynski @GalaxySal450

Son düzenleme:
Bilgisayarda bir süredir sebebini çözemediğim sorunlar mevcut. Bazen mavi ekran vererek bazen de mavi ekran vermeden restart atıyor sistem. Oyun oynarken ya da dizi izlerken birden oyun ya da tarayıcı kendi kendine kapanıyor. Bu sorunlar sizce neden kaynaklanabilir? Bugün bir kere mavi ekran vererek, üç kere de mavi ekran vermeden restart attı. Ekran kartını ikinci el aldım oyunlarda 90 derecelerde geziyor onu bir garantiye göndereceğim. Anakartı yeni sıfır aldım, işlemcimi ve güç kaynağımı 2019 yılından bu yana kullanıyorum. Sistem Samsung SSD'ye kurulu. Oyunlar için ise 1 TB ve 2 TB hard disk kullanıyorum.

Anakart: MSI B450M Pro- M.2 Max /
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 /
RAM: Crucial 2x8GB Ballistix Sport lt white DDR4 3200MHz CL16 /
Ekran kartı: ASUS GeForce Dual RTX 3060 OC V2 12 GB /
HDD: WD 1TB + 2 TB Blue 7200 RPM /
SSD: Samsung EVO 860 250 GB.

@xxMFIxx @Ted Kaczynski @GalaxySal450

Hocam aşağı yukarı aynı sorunu bende yaşıyorum 2-3 gündür. Oyun açıkken bir anda kapanıyor kendi kendine biraz bekliyorum bir anda mavi ekran veriyor yeniden başlatıyor kendini. Tarayıcıda iken de böyle yapıyor. Mavi ekran vereceğini anlıyorum hemen. Mesela foruma ya da herhangi bir siteye girmeye çalışayım hemen hata veriyor ya da kendi kendine tarayıcıyı kapatıyor. Çözümü bulursanız beni de etiketleyin lütfen. Çok garip bir sıkıntı çözemedim halen. Şu an 1 gündür sistemim açık mavi ekran vermedi.

Hocam aşağı yukarı aynı sorunu bende yaşıyorum 2-3 gündür. Oyun açıkken bir anda kapanıyor kendi kendine biraz bekliyorum bir anda mavi ekran veriyor yeniden başlatıyor kendini. Tarayıcıda iken de böyle yapıyor. Mavi ekran vereceğini anlıyorum hemen. Mesela foruma ya da herhangi bir siteye girmeye çalışayım hemen hata veriyor ya da kendi kendine tarayıcıyı kapatıyor. Çözümü bulursanız beni de etiketleyin lütfen. Çok garip bir sıkıntı çözemedim halen. Şu an 1 gündür sistemim açık mavi ekran vermedi.
Henüz bir şey bulamadım. Bilgi alırsam haber ederim size de.

Hocam dosyalarına bakmadım anlamamda. Ben de genellikle YouTube'da Google'da gezerken crash veriyordu mavi ekranlar veriyordu. Anakartın sitesinden tüm sürücüleri güncelledim özellikle ağ kartını güncelleyin derim ben ağ kartını güncelledikten sonra düzeldi gibi 10 gündür hata vermiyor şükür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben görmemişim dosyayı şimdi inceledim.
İlk olarak DDU ile Nvidia kaldır ve 3 eski sürüme geç. Güncel sürümlerde sorun yaşanıyor.
Kaspersky vb uygulamaları kaldır sistemden. Sisteme herhangi bir OC yaptın mı? Memtest yapıp sonucu gönderin. GPU belleği veya RAM'de donanımsal sorun olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı