Çözüldü R5 3600 sistem Mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Çağrı SARI

Centipat
Arkadaşlar incehesap.com'dan hazır sistem siparişi verdim. 4 gündür PC elimde ve son 2 gündür mavi ekran sıkıntısı çekiyorum. Başta oyunlar donup kapanmaya basladı. Arma 3, party animals, R6 gibi farklı oyunlarda aynı sorunu aldım sonra mavi ekran hatası vermeye başladı. Sonrasında BIOS güncelledim şu anda driver Windows güncellemelerim tam yani bütün güncelleştirmeleri yaptım. Tam kurtuldum derken bugün Warzone girmek için battle.net çalıştırdım ve bekliyordum sıraya aldı yoğunluktan dolayı o sırada SSD yer açmak için oyun siliyordum ki tak yine mavi ekran hatası. Çok sinirim bozuldu, bana yardımcı olun, sistemi direk geri yollamak istemiyorum çünkü çok bekletıyorlar zaman kaybından baska bir şey degil. Aldığım hataların kodlarını buraya bırakıyorum;

Kod:
ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY -

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL -

Ayrıca RAM ve ekran kartı sınamalarını yaptığımızda herhangi bir sorun olmadığını gördük.
Sistemim;
AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz 35MB Soket AM4 Fanlı İşlemci
Asus B450M Dragon BULK AMD B450 Soket AM4 DDR4 ATX Gaming Anakart
Adata XPG Gammix D30 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz CL16 Kırmızı Ram
Asus DUAL GeForce RTX 2070 OC EVO V2 8GB GDDR6 256Bit Ekran Kartı
Adata SU630 480GB 520/450 MB/s 2.5'' SSD Disk
x 4 Fan Frisby FC-9320G 600W 80+ RGB Midi Tower Gaming Kasa

Kodları değil de dosyaların kendisini atmanız daha iyi olur.

Arkadaşlar incehesap.com'dan hazır sistem siparişi verdim. 4 gündür PC elimde ve son 2 gündür mavi ekran sıkıntısı çekiyorum. Başta oyunlar donup kapanmaya basladı. Arma 3, party animals, R6 gibi farklı oyunlarda aynı sorunu aldım sonra mavi ekran hatası vermeye başladı. Sonrasında BIOS güncelledim şu anda driver Windows güncellemelerim tam yani bütün güncelleştirmeleri yaptım. Tam kurtuldum derken bugün Warzone girmek için battle.net çalıştırdım ve bekliyordum sıraya aldı yoğunluktan dolayı o sırada SSD yer açmak için oyun siliyordum ki tak yine mavi ekran hatası. Çok sinirim bozuldu, bana yardımcı olun, sistemi direk geri yollamak istemiyorum çünkü çok bekletıyorlar zaman kaybından baska bir şey degil. Aldığım hataların kodlarını buraya bırakıyorum;

Kod:
ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY -

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL -

Ayrıca RAM ve ekran kartı sınamalarını yaptığımızda herhangi bir sorun olmadığını gördük.
Sistemim;
AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz 35MB Soket AM4 Fanlı İşlemci
Asus B450M Dragon BULK AMD B450 Soket AM4 DDR4 ATX Gaming Anakart
Adata XPG Gammix D30 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz CL16 Kırmızı Ram
Asus DUAL GeForce RTX 2070 OC EVO V2 8GB GDDR6 256Bit Ekran Kartı
Adata SU630 480GB 520/450 MB/s 2.5'' SSD Disk
x 4 Fan Frisby FC-9320G 600W 80+ RGB Midi Tower Gaming Kasa
Hocam RAM çok az. Darboğaz oluşturabilir ama mavi ekran verecek kadar da olmaz herhalde.

Hocam hız desen 3GHz gayet günümüze uygun ve sisteme de ideal bir değer. 8GB olmasından mı bahsediyorsunuz anlamadım fakat darboğazlık bir durum yok burada.
8 GB RAM olduğu için darboğaz oluşur diyorum. Biliyorsunuz, sadece ekran kartı-işlemci kombinasyonu yüzünden darboğaz oluşmuyor.

Geri
Yukarı