R5 3600 sistem oyun oynarken reset atıyor

HighTechLowLife

Kilopat
İki farklı ekran kartı ile deneme yaptım. Rastgele olacak şekilde sadece oyun oynarken PC reset atıyor. Sıcaklık değerleri normal. Windows, BIOS, diğer sürücüler güncel. Bu sorunun kaynağına nasıl ulaşabilirim?

İşlemci Ryzen 5 3600.
Ekran kartı Sapphire Nitro+ RX 5700 XT.
Anakart X570 Aorus Pro.
Bellek Crucial 2x8 3200 MHz.
Güç kaynağı FSP 850W 80+ Gold
Soğutucu CM ML240l.

Bak şimdi araya WattMan hatası girdi, şu ana kadar hiç bahsetmediniz halbuki. Hangi ekran kartı sürümünüz nedir? 2 kartla beraber WattMan hatası geliyor muydu?

Konu biraz karışık oldu kusura bakmayın. PC yüzünden canım çok sıkkın. 5700XT ile WattMan problemleri yaşıyorum. Oyun oynama esnasında hani diyorum ya reset atıyor PC. Sonrasında 'AMD beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü WattMan ayarları geri yüklendi' uyarısı çıkıyor hep. RX 470 ile böyle bir problem hiç yaşamadım. Ekran kartı PC'ye nasıl reset attırıyor olabilir ki? Sürüm olarak adrenalin 21.6.1 recommended (WHQL) bunu kullanıyorum. OCCT v6.2 ile test ediyorum şu anda.

Konu biraz karışık oldu kusura bakmayın. PC yüzünden canım çok sıkkın. 5700XT ile WattMan problemleri yaşıyorum. Oyun oynama esnasında hani diyorum ya reset atıyor PC. Sonrasında 'AMD beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü WattMan ayarları geri yüklendi' uyarısı çıkıyor hep. RX 470 ile böyle bir problem hiç yaşamadım. Ekran kartı PC'ye nasıl reset attırıyor olabilir ki? Sürüm olarak adrenalin 21.6.1 recommended (WHQL) bunu kullanıyorum. OCCT v6.2 ile test ediyorum şu anda.
Eğer RX470 kartıyla oyun oynarken sorun yaşamıyor ve reset yemiyorsanız, sorun 5700XT kartının sürücüyle ile ilgili. 19.12.1 sürücüsüne geri dönün ya da bu Sosyal'de elbet 5700XT kullanan vardır, yeni konu açıp 5700XT kullanan arkadaşların stabil olan sürücü versiyonu hangisi olduğunu sorun.

Eğer RX470 kartıyla oyun oynarken sorun yaşamıyor ve reset yemiyorsanız, sorun 5700XT kartının sürücüyle ile ilgili. 19.12.1 sürücüsüne geri dönün ya da bu Sosyal'de elbet 5700XT kullanan vardır, yeni konu açıp 5700XT kullanan arkadaşların stabil olan sürücü versiyonu hangisi olduğunu sorun.

OCCT 6.2 ile testleri yaptım. Memtest ile RAM testini de yaptım. Hatasız bitti testler. Bu lanet 5700XT testler de problem çıkarmıyor zaten onu anladım.

Siz yine de yeni bir konu açın, yukarda bahsettiğim kartının stabil olan sürücüsüyle ilgili. İlk başta PSU sanıyordum halbuki testler hatasız bittiğine ve oyun oynarken Wattman hatası aldığınıza göre sorun ekran kartının mevcut sürücüsünde. Stabil çalışmıyor belli ki. Şu ana kadar donanımsal bir sorun olduğunu artık zannetmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı