R5 3600 Sistem reset atma

Baelvorn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize hayırlı geceler. Size bir süredir muzdarip olduğum ancak midemi çok bulandıran bir olaydan bahsetmek istiyorum. Öncelikle sistem özelliklerim şöyle;

Sistem: AMD Ryzen 5 3600X / Corsair Vengeance RGB Pro 3200MHz CL16 RGB RAM / Adata XPG 8200PRO 512 GB SSD / Seagate Barracuda 2TB 7200 RPM / MSI B450 GAMING PRO Carbon Max Wi-Fi / Gigabyte RTX 2070 Super Gaming OC 3X 8g / Corsair RM750 PSU / Corsair 465X RGB kasa / Corsair H100I RGB Pro RGB Platinum 240mm sıvı soğutma / Windows 10 Home 64 Bit / ASUS VG259QM 24.5 monitör

Şimdi gelelim sorunuma; sistemi kurduğum günden beri sürekli düzensiz resetler ile karşı karşıyayım. Bazen açtıktan 5 saat sonra atıyor, bazen 1 saat sonra. Resetten sonra olay günlüğüne düşen görüntüleri aşağıya atacağım. Yaklaşık 3 ay oldu. Bilgisayarcıya götürüp bakmasını istedim. Onda hiç reset gerçekleşmemiş. Acaba evde bağladığım donanımlardan herhangi birisi mi sebep oluyor yahut evde ki elektrikte mi bir sıkıntı var dedim. Normalde PC bağladığım prizde aynı zamanda derin dondurucu ve çamaşır makinesi bağlı.

Elektriğimiz kötü olabilir daha önce böyle şeyler duymuştum. Neyse dün bilgisayarcıdan kasayı alıp geri geldim eve, oda da başka bir prizden enerji alıp sadece bilgisayarı, monitörü ve modemi bağladım. Aradan 4 saat geçmişti ki tam oh be dedim sanırım düzeldi. Hop yine reset ve bugün ilginçtir ki yeniden başlarken güncelleme de yaptı ve tam bir açılış gerçekleştirmeden art arda 4 kez kadar reset attı.

Yeni aldığım bilgisayarı çöpe atasım geliyor inanın. Ne hayallerle kurdum. Ağzımın tadıyla oturup oyun oynayamadım. @Recep Baltaş ve @Ali Güngör özellikle ilgilenirseniz çok memnun olurum. En büyük hayalim bir gün böyle bir PC toplayıp keyifle oyun oynamaktı. Hayallerimi mahvetti bu problem. Yardım eden herkese çok teşekkür ederim şimdiden. Lütfen bir el uzatın :(

Dosya Ekleri

• Sorun.jpg
    Sorun.jpg
    82,2 KB · Görüntüleme: 38

Geri
Yukarı