R5 3600X ve RTX 2060 sistem reset atma sorunu

Fırat Kuzgun

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 6 ay önce bu PC'yi topladım son 1 haftadır ister oyunlarda ister tarayıcıda ister boş duruken kendine reset atıyor sistemi sildim baştan yükledim yine çözülmedi sorunum. Tozlanma veya herhangi bir şey yok Eventvwr üzerinden baktığımda Kernel Power ve disturbedcom hatası almaktayım her şeyi denedim ama olmadı. Güç kaynağımda da herhangi bir sıkıntım yok onu da kontrol ettim.

Sistemim. ASUS TUF Plus Gaming anakart 3600X işlemci RTX 2060 ekran kartı 16 GB RAM

Şimdiden teşekkürler

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 6 ay önce bu PC'yi topladım son 1 haftadır ister oyunlarda ister tarayıcıda ister boş duruken kendine reset atıyor sistemi sildim baştan yükledim yine çözülmedi sorunum. Tozlanma veya herhangi bir şey yok Eventvwr üzerinden baktığımda Kernel Power ve disturbedcom hatası almaktayım her şeyi denedim ama olmadı. Güç kaynağımda da herhangi bir sıkıntım yok onu da kontrol ettim.

Sistemim. ASUS TUF Plus Gaming anakart 3600X işlemci RTX 2060 ekran kartı 16 GB RAM

Şimdiden teşekkürler
Güç kaynağı marka model nedir?

Güç kaynağı gayet kaliteli fakat yine de hasarlı olabilir. Sürücülerinizi güncelleyin ve virüs taraması yapın. İmkanınız var ise farklı bir güç kaynağı ile deneyin.

Farklı bir güç kaynağı deniyemem şuanda ama şöyleki daha dün sürücülerimin hepsini güncelledim ve virüs taraması yaptım hiçbir sorun gözükmüyor. bazıları prizden düşük voltajdan bahsetmiş prizi bile değiştirdim sorun yine aynı.

DistributedCOM hatası çok farklı nedenlerle olabiliyor. PSU değiştirip çözen mi dersin RAM değiştirip çözen mi dersin kayıt defteri girdilerinden çözen mi dersin ne ararsan var. Kernel Power sorunu için öncelikle Memtest ile test edin. Buraya link bırakıyorum örnek çözümler ve tartışmalar mevcut. Kernel Power Sorunu , DistributedCOM Sorunu. Kolay gelsin...

Şimdiden teşekkürler
Anakart nedir? OC yaparken işlemci voltajımı düşük girdiğimde aynı hatayı alıyordum undervolt yaptınız mı? 8+4 pinleri takılı mı?

8+4 pinleri takılı kardeşim onun haricinde açıkçası undervoltun ne olduğunu ve nasıl yapıldığını bilmiyorum. Anakartımda asus tuf b450 pus gaming
BIOS'a girip işlemci voltajını kontrol eder misin? B450 anakartta 8+4 pin yok bu arada 8 pin işlemci güç girişi var sadece.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı