R5 3600 sistem sıcaklık değerleri

BIOS son sürüm mü? BIOS ile ilgili bir bug olmasın? Eğer yazılımsal bir sorun yoksa sıkıntı olabilir. Aynı işlemciyi stok fan ile kullanıyorum ben de. Fakat daha bu BIOS ekranında bu sıcaklıklar normal değil. Ya montajını iyi yapamıyorsunuz ya da o işlemci sorunlu.

BIOS son sürüm mü? BIOS ile ilgili bir bug olmasın? Eğer yazılımsal bir sorun yoksa sıkıntı olabilir. Aynı işlemciyi stok fan ile kullanıyorum ben de. Fakat daha bu BIOS ekranında bu sıcaklıklar normal değil. Ya montajını iyi yapamıyorsunuz ya da o işlemci sorunlu.
İlk işlemim bios güncellemek oldu montajında sorun olduğunu sanmıyorum 4 tane vida var çaprazlama bir şekilde taktım ve ne sıkı ne gevşek oldu işlemci sorunluysa nasıl anlarım bir bilginiz var mı?

Biraz daha vidaları sıkıp iyice sağlamlaştırın. Soğutucu bloğu işlemci ile tam temas etmiyor olabilir. Bu dediğimi uyguladıktan sonra sorun çözülmez ise farklı şekilde yardımcı olmayı denerim.

Biraz daha vidaları sıkıp iyice sağlamlaştırın. Soğutucu bloğu işlemci ile tam temas etmiyor olabilir. Bu dediğimi uyguladıktan sonra sorun çözülmez ise farklı şekilde yardımcı olmayı denerim.
Kusura bakma geç cevabım için biraz meşguldum. Fan gayet sıkılı bir şekilde işlemciyle temas halinde ve sıcaklık değerleri aynı 50 derecede. Acaba işlemci testi yapsam hatalar çıkar mı ?

Dosya Ekleri

• 16008183890708984365778186627572.jpg
    16008183890708984365778186627572.jpg
    243,2 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
CPB Kapatıp voltajı 1.000'a çek dostum, stok fanı değiştirene kadar CPB açma. Ayrıca işlemciler ya çalışır ya çalışmaz diye biliyorum. Ekmek gibiler hepsi aynı ürün ama birbirlerinden farklılkk gösterebilirler, benim CPB açıkken oyunlarda 70-80 geziyor kapalıyken Full yükte 51'i geçtiğini görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı