R5 3600 sistem Streamlabs %95 drop oluyor

karagozyigitcan

Hectopat
Merhabalar, sistemim Ryzen 5 3600 işlemci, RX 5500 XT ekran kartı, B450M S2-h'dan oluşmakta. 3 yıldır yayın yapıyorum fakat böyle bir şeye daha denk gelmedim. Yayın yaptığım akşamı bilgisayarı kapattım, sonrasında ertesi gün tekrar yayın açmaya çalıştığımda yayınımın drop yediğini fark ettim. Yayına başlar başlamaz %95 %97 %85 drop yiyor yayın. İnternet hızım 100 MB's download, 10 MB's uploaddan oluşuyor.

Söylediğinize göre encoding lagdan ziyade internet temelli bir sorun gibi duruyor. Bilgisayarınızda internete erişimi bir şekilde tağyir eden program vs. var mı diye bakın, "ipconfig /flushdns" komutunu deneyin, VPN varsa kapatın, Windows Defender dışında bir antivirüs kullanıyorsanız internete erişimde bir değişiklik yapıyor mu diye kontrol edin. Baktınız olmuyor, internet servis sağlayıcınızla görüşün.

Söylediğinize göre encoding lagdan ziyade internet temelli bir sorun gibi duruyor. Bilgisayarınızda internete erişimi bir şekilde tağyir eden program vs. var mı diye bakın, "Ipconfig /flushdns" komutunu deneyin, VPN varsa kapatın, Windows Defender dışında bir antivirüs kullanıyorsanız internete erişimde bir değişiklik yapıyor mu diye kontrol edin. Baktınız olmuyor, internet servis sağlayıcınızla görüşün.

İp Config flushdns kodunu CMD'ye yazdım enterladım, sonrasında tekrar denedim sonuç aynı internete erişimi bozan bir uygulama olduğunu sanmıyorum görev yöneticisinde gözükmüyor yani başka bir antivirüs kullanmıyorum. Süper Online servisini aradım bir sıkıntı olmadığını dile getirdiler. Dediğim gibi bir anda gerçekleşti olay hiçbir program kurmadan bilgisayarı kapattım ve sabahına böyle bir sorunla karşılaştım.
Söylediğinize göre encoding lagdan ziyade internet temelli bir sorun gibi duruyor. Bilgisayarınızda internete erişimi bir şekilde tağyir eden program vs. var mı diye bakın, "Ipconfig /flushdns" komutunu deneyin, VPN varsa kapatın, Windows Defender dışında bir antivirüs kullanıyorsanız internete erişimde bir değişiklik yapıyor mu diye kontrol edin. Baktınız olmuyor, internet servis sağlayıcınızla görüşün.

Encoding lag olayını biraz araştırdım siz söyledikten sonra CPU ve GPU'nun fazla kullanıldığı için drop yapıyormuş lakin işlemci kullanımım yayın sırasında %23'lerde eskiden de böyleydi.

Son düzenleme:
Streamlabs aşırı sıkıntılı! R5 5600X ve RX 6700 XT sisteme sahibim ve yayın açıyorum. Müthiş bir şekilde drop yiyorum (200 mbps download / 10 mbps upload mevcut) 1080p yayın açmaya imkan vermiyor. Müşteri hizmetlerine kadar dert anlattım (prime kullanıcısıydım) çözemediler. Gerçekten çok sorunlu OBS yazılımı.

Ben de çareyi önce OBS, sonra da Streamelements OBS'e geçerek buldum. Şimdi rahatça 1080p yayın açabiliyorum.

Streamlabs aşırı sıkıntılı! R5 5600X ve RX 6700 XT sisteme sahibim ve yayın açıyorum. Müthiş bir şekilde drop yiyorum (200 Mbps download / 10 Mbps upload mevcut) 1080p yayın açmaya imkan vermiyor. Müşteri hizmetlerine kadar dert anlattım (Prime kullanıcısıydım) çözemediler. Gerçekten çok sorunlu OBS yazılımı.

Ben de çareyi önce OBS, sonra da streamelements OBS'e geçerek buldum. Şimdi rahatça 1080p yayın açabiliyorum.

Sadece Streamlabs üzerinden değil aynı sorun OBS üzerinden de devam ediyor.

Benzer durumu bende yaşadim gamecenter adli bir yayin programini denedim sonuç ayni 3060 MSI Gaming X'e veriyorum yayini 20 30 saniyede bir takiliyor oyun yayinda. Fakat PC'yi formatladigimda Streamlabs de ilk yayinda yağ gibi gosteriyordu. Bu sorun başka birseyde gibi geliyor bana.

Sadece Streamlabs üzerinden değil aynı sorun OBS üzerinden de devam ediyor.

Bir arkadaşım da aynı sorunu yaşıyor neredeyse her gün, bulabildiğimiz tek çözüm frame drop yemeyene kadar yayını açıp açıp kapatmak oldu. Bir de bunu deneyin. Eninde sonunda çözülüyor mu yoksa sürekli frame drop ile mi başlıyor onu görelim.

Geri
Yukarı