R5 3600 sistemde 3200 MHz RAM, 2400 MHz olarak çalışıyor

FurkanBrotherss

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Ryzen 3600 aldıktan sonra RAM'leri 3200 MHz'de ayarlamama rağmen Auto 2400 MHz'de çalışıyor. CPB'yi kapattım. MHz'yi değiştiremiyorum da. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biostan Profile #1 olan kutucuğu seç.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar, Ryzen 3600 aldıktan sonra RAM'leri 3200 MHz'de ayarlamama rağmen Auto 2400 MHz'de çalışıyor. CPB'yi kapattım. MHz'yi değiştiremiyorum da. Ne yapmam lazım?
Merhaba Furkan bey, Ramlerinin ve Anakartının 3200mhz desteklediğinden eminsen BIOS ayarlarına gidip profil seçerek ram hızını artırabilirsin. Eğer olmuyorsa manuel olarak ayarlaman gerekecek. Gereken bilgiyi YouTube üzerinde bulabilirsin.(Technopat YouTube kanalında detaylı bilgi mevcut)

Arkadaşlar normalde ram 3600 mhz. A320 anakartım en fazla 3200 desteklediği için 3200 kullanıyodum. Profile 1 ve 2 3600 mhz olduğu için seçemem. D.O.C.P de yok biosta.
Eski işlemcimde profileyi disable yapıp manuel ayarlayabiliyodum.
Arkadaşlar XMP modunda profile 1 ve 2 de 3600 Mhz var. Eğer seçersem açılmaz anakart desteklemiyor. Ne yapmalıyım ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı