R5 3600 sistemde DRIVER_POWER_STATE_FAILURE mavi ekran hataları

enes3

Hectopat
Merhabalar öncelikle ekran kartım ASUS Dual EVO 2060 işlemcim Ryzen 5 3600 ve bilgasayarı ilk açtığımda farem dona dona gidiyor. Sesler kesik kesik geliyor ve yeniden başlattığımda bir mavi ekran hatası alıyorum. Üzgünüz bir sorunla karşılaştık ve alta şu yazıyor "DRIVER_POWER_STATE_FAILURE" ve RAM'ı ilk aldığımızda 2600 MHz de çalışıyor ya onu 3200 MHz yaparken bilgisayar kendini 3-5 kere yeniden başlatınca bir hata veriyor. Anakartım ASUS TUF B450M-Plus Gaming, RAM'im Team T-Force Vulcan Z red 3200MHz CL16.

RAM: Team T-Force Vulcan Z red 3200MHz CL16.
Ekran kartı: ASUS Dual EVO 2060.
Anakart: ASUS TUF B450-M Plus Gaming.
İşlemci: Ryzen 5 3600 3.60GHz 35MB.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-04-11 at 19.15.20.jpeg
    WhatsApp Image 2022-04-11 at 19.15.20.jpeg
    66,8 KB · Görüntüleme: 19
  • WhatsApp Image 2022-04-11 at 19.53.14.jpeg
    WhatsApp Image 2022-04-11 at 19.53.14.jpeg
    99,6 KB · Görüntüleme: 15
Dump dosyalarını alabilirsek ayrıntılı şekilde yardımcı olabilirim.

Dump dosyalarını alabilirsek ayrıntılı şekilde yardımcı olabilirim.

Doğru mu attım?

Hocam birden fazla sürücüde sıkıntı olduğu gözüküyor. Driver Booster veya benzeri 3.parti bir driver uygulaması mı kullandınız?

Hocam birden fazla sürücüde sıkıntı olduğu gözüküyor. Driver Booster veya benzeri 3.parti bir driver uygulaması mı kullandınız?

Hayır.

Ben öyle bir şey kullanmadım ama bilgasayrı bilreştirmesi için bilgisayarcıya vermiştim o indirmiş midir bilemuyorum buna anlamanın bir yolu var mı?

BIOS güncellemesi gerçekleştirin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ardından Chipset sürücülerini güncelleyin.
Bu esnada klave ve fare hariç sisteme takılı ek aygıtları çıkarın.

BIOS güncellemesi gerçekleştirin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ardından chipset sürücülerini güncelleyin.
Bu esnada klave ve fare hariç sisteme takılı ek aygıtları çıkarın.

Bunu yapınca düzelir mi?

Geri
Yukarı