Çözüldü R5 3600 sistemde GTA 5'te textureler yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

bembeyza

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
16GB(2x8) Evo Spear AMD Edition 3000mhz CL16 DDR4 Ram
Ekran kartı
Gigabyte GeForce RTX 3060 Aorus Elite 12G 12GB
Anakart
B450M S2H
İşlemci
R5 3600
Merhaba GTA 5'i aylardır sıkıntısız oynuyordum bir alt+F4 sonucu oyunda texture sıkıntıları başladı. Forumda olan bütün çözümleri denedim Görev Yöneticisi'nden yüksek öncelik verme falan. Bayağıdır uğraşıyorum en son silip tekrar yükledim ama oyun inanılmaz kasıyor ve etraf boşluk gibi gözüküyor. Sistem bilgilerimi ekliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    3 MB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımcı olabilir mi bilmiyorum ama benzer bir sorunu çözmüş gibi. Kendim onaylatamayacağım.
Şöyle ki bilgisayarda sadece C sürücüsü var ve oyun orada yüklü Total'de 446 GB SSD olduğu için bölmeye hiç girişmedim hard disk mevcut değil.

SSD'nin markasını biliyorsan dediğim programdan değerlerine bak ve kıyasla. Söylenen değerlerden çok düşükse bir sorun vardır (atto gibi birkaç farklı programı denemekte fayda olabilir). Değerler düşük çıkıyorsa sorun SSD büyük ihtimal. Eğer SSD'nin içi çok doluysa o zamanda değerler düşebilir. Sen en iyisi bir bak değerlere sorunun burada olup olmadığı ancak o şekilde anlaşılır.

Benimde bir ara başıma geldi ve arka planda CPU kullanan bir uygulama çalışıyormuş ve oyunda CPU kullanımı %100 görünüyordu. Arka planda çalışan uygulamanın işlemi bitince düzeldi. Arka planda çalışan başka uygulama olup olmadığını kontrol edebilirsin. Görev yöneticisinden yüksek CPU kullanımı var mı kontrol et.
Diske sağ tıkla özellikler, araçlar girip denetle yap. Diskte de sorun olabilir.
Oyunun dosyalarını doğrulatmayı dene. Dosya bütünlüğü bozulmuş olabilir.

SSD'nin markasını biliyorsan dediğim programdan değerlerine bak ve kıyasla. Söylenen değerlerden çok düşükse bir sorun vardır (atto gibi birkaç farklı programı denemekte fayda olabilir). Değerler düşük çıkıyorsa sorun SSD büyük ihtimal. Eğer SSD'nin içi çok doluysa o zamanda değerler düşebilir. Sen en iyisi bir bak değerlere sorunun burada olup olmadığı ancak o şekilde anlaşılır.
Crystal Disk ile kontrol ettim herhangi bir sıkıntısı yok değerler normal çok dolu da değil üst üste bir şeyler yüklemiyorum oyun açısından da bitirdikçe yenisine geçiyorum çok büyük bi alana bu yüzden ihtiyaç duymadım ama bu olay çok canımı sıktı yapıcak bişey yok artık teşekkür ederim yardımınız için.
Benimde bir ara başıma geldi ve arka planda CPU kullanan bir uygulama çalışıyormuş ve oyunda CPU kullanımı %100 görünüyordu. Arka planda çalışan uygulamanın işlemi bitince düzeldi. Arka planda çalışan başka uygulama olup olmadığını kontrol edebilirsin. Görev yöneticisinden yüksek CPU kullanımı var mı kontrol et.
Diske sağ tıkla özellikler, araçlar girip denetle yap. Diskte de sorun olabilir.
Oyunun dosyalarını doğrulatmayı dene. Dosya bütünlüğü bozulmuş olabilir.
Cpu kullanımı en fazla %38lere çıkıyor onda da bir problem bulamadım, dosyaları da doğrulattım dediğiniz gibi sürücüyü de denetledim herhangi bir sorun bulunmadı böyle saçma bi problem sadece beni bulabilirdi zaten 😅

alt + f4 sonucu tam olarak neyi kastetmiştiniz ?
Oyun içerisindeyken normal Exit Game kısmı yerine alt + F4 yaptım tekrar oyuna girdiğimde bu texture sorunları ortaya çıktı en yüksek ayarlarda kasma yapmıyordu Story Mode yükleme ekranı 1-2dk sürüyordu şu an ayar fark etmeksizin kasıyor ve 15dk dan aşağı Story Mode yüklenmiyor yüklense de ekran resmindeki gibi bi manzarayla karşılaşıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yardımcı olabilir mi bilmiyorum ama benzer bir sorunu çözmüş gibi. Kendim onaylatamayacağım.

Çözüm

Aşırı şaşırtıcı, işe yaradı şu an sıkıntısız çalışıyor, ama her seferinde bu ayarı yapmak mı gerekir acaba kalıcı çözümü yok mudur bunun.

Aşırı şaşırtıcı, işe yaradı şu an sıkıntısız çalışıyor, ama her seferinde bu ayarı yapmak mı gerekir acaba kalıcı çözümü yok mudur bunun.
Ne yazık ki bilemeyeceğim. Ben ilk defa karşılaşıyorum böyle bir sorunla GTA V te. Ama daha önceden CPU 0'ın oyunlarda kullanıldığında bazen soruna yol açtığını duymuştum. Konuyu GTA V yerine oyunlarda " CPU 0 devre dışı bırakmak " benzeri şekilde araştırırsan belki bunu her zaman yapmanı gerektirmeyen bir yöntem bulabilirsin.
Sorunun çözüldüğüne sevindim. Umarım sıkıntısız bir şekilde oynamaya devam edebilirsin. :)

Ne yazık ki bilemeyeceğim. Ben ilk defa karşılaşıyorum böyle bir sorunla GTA V te. Ama daha önceden CPU 0'ın oyunlarda kullanıldığında bazen soruna yol açtığını duymuştum. Konuyu GTA V yerine oyunlarda " CPU 0 devre dışı bırakmak " benzeri şekilde araştırırsan belki bunu her zaman yapmanı gerektirmeyen bir yöntem bulabilirsin.
Sorunun çözüldüğüne sevindim. Umarım sıkıntısız bir şekilde oynamaya devam edebilirsin. :)
Çok teşekkür ederiiim

Yeni konular

Geri
Yukarı