R5 3600 sistemde Office programları kasıyor

theformul

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar,

Arkadaşlar 3600 işlemcim var. UV 1.1625 ile 4.2 sabit kullanıyorum. 16 GB 3200 MHz RAM ve 570 4 GB ekran kartım var.

Sistemi kurup ilk defa Office yükledim. Okulun verdiği Office 365, yani crackli değil.

PowerPoint sunum hazırlayayım dedim, kafayı yiyordum. Özellikle bir sayfaya 10 15 cümle yazdıktan sonra her harf bastıktan 1 saniye sonra gelmeye başlıyor. Silmeye çalışıyorum, 1 saniye sonra. Bir yazının yerini değiştiriyorum, 1 2 saniye sonra etki ediyor sapıtıyor.

Sorun nerede? Programda olmasa gerek PowerPoint niye kasar yahu? Hayvan gibi oyunlar oynuyoruz sorun çıkmıyor.

Son düzenleme:
Selamlar,

Arkadaşlar 3600 işlemcim var. UV 1.1625 ile 4.2 sabit kullanıyorum. 16 GB 3200 MHz RAM ve 570 4 GB ekran kartım var.

Sistemi kurup ilk defa Office yükledim. Okulun verdiği Office 365, yani crackli değil.

PowerPoint sunum hazırlayayım dedim, kafayı yiyordum. Özellikle bir sayfaya 10 15 cümle yazdıktan sonra her harf bastıktan 1 saniye sonra gelmeye başlıyor. Silmeye çalışıyorum, 1 saniye sonra. Bir yazının yerini değiştiriyorum, 1 2 saniye sonra etki ediyor sapıtıyor.

Sorun nerede? Programda olmasa gerek PowerPoint niye kasar yahu? Hayvan gibi oyunlar oynuyoruz sorun çıkmıyor.

Kasma esnasında görev yöneticindeki kullanım ve frekans miktarları nasıl?

Ben ilk Windows 10 yüklediğimde bu tür uygulamalar kasma yapıyordu ne yaptıysam çözemedim 1-2 ay sonra format atmak zorunda kaldım ondan sonra çözülmüştü.

Kasma esnasında görev yöneticindeki kullanım ve frekans miktarları nasıl?

Powerpoint %7 8 Cpu ve Gpu kullanıyor gösteriyor bellek de 200 300 mb kullanıyor. Güç kullanımı kısmı çok yükseğe çıkıyor. Frekans dediğiniz tam olarak nedir onu anlayamadım.

Ben ilk Windows 10 yüklediğimde bu tür uygulamalar kasma yapıyordu ne yaptıysam çözemedim 1-2 ay sonra format atmak zorunda kaldım ondan sonra çözülmüştü.

Ya bu ikinci formatım hocam. Ben de öyle yaptım çünkü Photoshop falan da kasıyor. Sisteme temiz format attım Windows Update yaptım. Ekran kartı driver yükledim. Yani ayar falan da değişmedim ki niye böyle olur anlamadım. Bir ayarı mı gözden kaçırıyorum.

Oyunlarda problem yok almam gereken fps'yi falan gayet güzel alıyorum. Cinebench skorum gayet güzel. Problem nedir çözemedim. O kadar para verdik ödev yapamıyoruz powerpointte:))

Geri
Yukarı