R5 3600 sistemde oyunda CPU 80, GPU 72 derecede çalışıyor

clouddd

Hectopat
Arkadaşlar iyi akşamlar öncelikle. 2-3 dakika boyunca en yüksek ayarlar, RTX kapalı 1080p de Cyberpunk oynuyorum ve değerlerim aşağıdaki gibi. İşlemcimin daha bugün macununu taktım ve temizledim kötümü ve bana sıkıntı çıkarır mı bu değerler? Kasam birazcık kötü sadece egzoz ve stok işlemci fanım var kasamda.

Bileşenler:
Ryzen 5 3600 ve Stok fan.
RTX 2060 çift fanlı Palit model.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2022-09-24 002526.jpg
    Ek Açıklama 2022-09-24 002526.jpg
    5,2 KB · Görüntüleme: 34
  • Ek Açıklama 2022-09-24 002543.jpg
    Ek Açıklama 2022-09-24 002543.jpg
    7,8 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Elimdeki parçalara göre bu sıcaklıklar normal ve bana oyun oynarken sıkıntı çıkarmaz demek mi oluyor bu hocam?
Ekran kartı için normal. İşlemci için sizin bu sıcaklığı kabul edip etmemenize bağlı. Yoksa 200-300 TL'lik bir kule tipi soğutucuyla sıcaklığınızı ciddi oranda düşürebilirsiniz.

Ekran kartı için normal. İşlemci için sizin bu sıcaklığı kabul edip etmemenize bağlı. Yoksa 200-300 TL'lik bir kule tipi soğutucuyla sıcaklığınızı ciddi oranda düşürebilirsiniz.

Yakın zamanda elime para geçtiğinde işlemcime kule tipi bir soğutucu almayı halihazırda düşünüyorum zaten. Peki ya ekran kartı sıcaklığı için ne yapmalı? Bir problem yaşar mıyım? Yaşamazsam bu sıcaklığı kafama takmam çünkü.

Yakın zamanda elime para geçtiğinde işlemcime kule tipi bir soğutucu almayı halihazırda düşünüyorum zaten. Peki ya ekran kartı sıcaklığı için ne yapmalı? Bir problem yaşar mıyım? Yaşamazsam bu sıcaklığı kafama takmam çünkü.
Ekran kartından yana içiniz rahat olsun. Normal değerler.

İşlemci kendime yeni bir soğutucu alana dek sıkıntı çıkarır mı dersiniz?

Eki Görüntüle 1525965

Misal buyurunuz işlemcim boşta ve bu derecede şu an.
Bir sorun çıkarmaz. He UV yaparak stok fan ile işlemcinizi belirli bir güçte çalıştırabilirsiniz ama bir miktar ince iş ister. Yapamam derseniz bu sıcaklıklar, bu kullanım için doğaldır.

Ekran kartı normal. İşlemci için eğer açıksa bios ayarlarından core boost'u kapatabilirsin epey düşürür sıcaklığı.
Performansı da düşürür ama. O çok doğru bir yöntem değil.

Geri
Yukarı