R5 3600X 80 derecede çalışıyor

AlimMuhsin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün bilgisayarı açtığımda sıvı soğutmamın fanları deli gibi dönüyordu. Acaba fan ayarları mı bozuldu derken fark ettim; işlemci 70-80 derecelerde hiçbir şey açık olmamasına rağmen. Kullanım yüzdesi bir ama derece 80'lere vuruyor. Hiç bu dereceleri görmedim, oyun oynarken bile 60’ı geçmedi. Acaba sorun işlemcide mi sıvı soğutmada mı?

İşlemci: Ryzen 5 3600X
Sıvı Soğutma: ID Cooling 360 mm

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, bugün bilgisayarı açtığımda sıvı soğutmamın fanları deli gibi dönüyordu. Acaba fan ayarları mı bozuldu derken fark ettim; işlemci 70-80 derecelerde hiçbir şey açık olmamasına rağmen. Kullanım yüzdesi bir ama derece 80'lere vuruyor. Hiç bu dereceleri görmedim, oyun oynarken bile 60'ı geçmedi. Acaba sorun işlemcide mi sıvı soğutmada mı?

İşlemci: Ryzen 5 3600X
Sıvı Soğutma: ID Cooling 360 mm

Termal Macun sürülü mü? Eğer sürülüyse sıvı soğutma pompasını tam taktığınızdan emin olun.

Arkadaşlar MSI'ın Dragon Center'ı güncelleyince ısınma sorunu gitti. Nasıl böyle bir şey oldu anlamadım.

Büyük ihtimalle bir ayara eliniz dokunmuş ve bir şeyi kapatmışsınız güncelleyince de bu ayar düzelmiş ve sıcaklıklar da düzelmiş.

Geri
Yukarı