R5 3600 sistemde Valorant'ta FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 11

RayerShade

Decapat
RAM
RAM XPG 8gbx1 3000MHz X4
SSD veya HDD modeli
Samsung 970EVO 500GB, Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7
Ekran kartı
MSI RX580 Armor 8G OC
Anakart
MSI X570-A Pro
İşlemci
Ryzen 5 3600
Merhaba, bilgisayarı ilk aldığımda Valorant'ı sıkıntısız bir şekilde 200-250 FPS arası oynuyordum fakat şu sıralar çok fazla FPS düşmesi diyorum FPS 144'e sabit bir şekilde ve bir anda 20'lere kadar düşüyor. Ayrıca bilgisayarda virüs olduğunun sanmıyorum çünkü daha yeni format attım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüs olduğunu öğrenmeniz için tarama yapmanız lazım. İlk gününden bile virüs bulaşabiliyor bazı bilgisayarlara. Ayrıyetten de CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp bu kodu
Wiki:
sfc /scannow
girip tarama yapmasını bekleyin. Sistemde bozukluk varsa otomatik olarak düzelir.

Format attıktan sonra tüm güncellemeleri aldığınızdan emin misiniz?

Virüs olduğunu öğrenmeniz için tarama yapmanız lazım. İlk gününden bile virüs bulaşabiliyor bazı bilgisayarlara. Ayrıyetten de CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp bu kodu
Wiki:
sfc /scannow
girip tarama yapmasını bekleyin. Sistemde bozukluk varsa otomatik olarak düzelir.
Yaptım fakat işe yaramadı, virüs olmadığını söylememin nedeni de bilgisayarda sürekli tarama yapmam ve formattan beri güvenilir olmayan hiçbir şey indirmedim.

Format attıktan sonra tüm güncellemeleri aldığınızdan emin misiniz?
Evet, her Windows güncellemesini yaptım ve tüm sürücülerim güncel

Format sonrası güç seçeneklerindeki ayarlar sıfırlanmış olabilir. Güç seçeneklerinden yeni güç planı oluşturun, oluştururken yüksek performansı seçin. Güç planın ayarlarında işlemci güç yönetiminde en yüksek işlemci durumunun %100 olduğundan emin olun. Eğer bu işlemden sonra FPS düşüklüğü devam ederse MSI Afterburner yazılımıyla oyun içi işlemci ve ekran kartı frekans, kullanım ve sıcaklık değerlerini detaylı bir şekilde fotoğraf veya mümkünse video yoluyla paylaşın. Video paylaşabilirseniz youtube'u kullanırsanız iyi olur.

Format sonrası güç seçeneklerindeki ayarlar sıfırlanmış olabilir. Güç seçeneklerinden yeni güç planı oluşturun, oluştururken yüksek performansı seçin. Güç planın ayarlarında işlemci güç yönetiminde en yüksek işlemci durumunun %100 olduğundan emin olun. Eğer bu işlemden sonra FPS düşüklüğü devam ederse MSI Afterburner yazılımıyla oyun içi işlemci ve ekran kartı frekans, kullanım ve sıcaklık değerlerini detaylı bir şekilde fotoğraf veya mümkünse video yoluyla paylaşın. Video paylaşabilirseniz youtube'u kullanırsanız iyi olur.
Diğer dediklerinizde bir sıkıntı yok ve güç planı da Ryzen High Performance olarak seçili, tam olarak hangi grafikleri açabileceğimi söyleyebilir misiniz? Çok fazla grafik var.

Geri
Yukarı