i5 4590 sistemde Valorant'ta FPS düşüyor

Normal değil kasmaması gerekir ve ben imza da yazan sistemimde bile çok rahat oynatıyor
hocam sorun ne bulamıyorum hiç bir şekilde oyunda sesim bile kasıyor o derece ama gta5 akıcı bir şekilde oynatıyor bu tek valorant değil csde aynı şeyi yapıyor ve sorunu çözemiyorum işlemci ekran kartı bile değiştirdim bana mısın demedi

Evet hocam stok fan, çok tozlanmıştı temizledim. Tozlanmadan kaynaklı olacağını sanmıyorum.

Formatı atalı 2 gün oldu, kasayı da dün temizledim.

Şu anki ekran kartı sürücünüzün sürümü kaç?

Evet aynı sorunu bende yaşıyorum sistem gereksinim iyi ama çok drop yiyorum bende
FX8320 3.50 GHz
12 GB RAM
MSI GTX 1050 'GB
Var

Kullandığınız anakart nedir?

Bu soruları yanıtlarsınız sevinirim.

-MSI Afterburner indirip, oyun içerisinden RAM, işlemci ve ekran kartı değerleriniz atar mısınız?

-Güç kaynağınız kaç watt ve +12v kanal değerleri kaç amper?

-İşletimiz sisteminiz format atmadan önce ve sonra neydi?

-Oyun oynarken arka planda duran uygulamalar neler ve siz bunları kapatıyor musunuz?

Ayrıca bu sorulara cevap verirseniz sorunun kaynağına bir adım yaklaşmış olabiliriz.

ASUS M5A78L-M LX3 kullandığım anakart modeli bu ekran kartım son sürüm oto güncellemesi var zaten.

Anakart kaynaklı olabilir. Şöyledir ki sizin anakartınız 95W işlemcileri desteklemektedir. Elinizdeki işlemci FX-8320, 125W olduğu için tam performans alamıyorsunuzdur. Belki sisteminiz zorlamaya gelince bile belki kendini ara sıra reset atıyordur bilemem yaşamış olabilirsiniz. Anakart üzerinde bulunan MOSFET'ler işlemci TDP değeri yüksek olduğundan gücünü indirgemesi gerekir bu yüzden oyunda kasmalara yol açıyor olabilir.

Şu anki ekran kartı sürücünüzün sürümü kaç?

Kullandığınız anakart nedir?

Ayrıca bu sorulara cevap verirseniz sorunun kaynağına bir adım yaklaşmış olabiliriz.
Hocam MSI programında tüm şeyleri işaretlememe rağmen sadece gpu kullanımı çıkıyor.
Format atmadan önce 11di şuan 10.

Hocam MSI programında tüm şeyleri işaretlememe rağmen sadece GPU kullanımı çıkıyor.
Format atmadan önce 11'di şu an 10.

Böyle olması gerekir. İmlecin üzerindeki OSD'de göster seçeneğinde tik olmasına dikkat edin. Eğer tik varsa başka MSI Afterburner sürümü indirip tekrar deneyin.

Dosya Ekleri

• 1677608030567108680796.jpg
    1677608030567108680796.jpg
    79,6 KB · Görüntüleme: 18
Şu an böyle hocam.

100 derecesini görünce, bir an gözlerim fal taşı oldu. En kısa sürede kule tipi soğutucu almanızı öneririm.

Şu an böyle hocam.

Aslında RAM değerlerinizi de görseydim iyi olurdu. Bu arada işlemci kullanım değeriniz oldukça yüksek. Arka plan uygulamalarını kapatmaya özen gösterin.

Geri
Yukarı