i5 4590 sistemde Valorant'ta FPS düşüyor

Bilgisayarı yeni sıfırladım ve sıfırladıktan sonra kasayı açıp temizledim.

Normalde droplar çok nadir olurken şu an oyun oynanmayacak durumda, ateş ederken ve yürürken FPS bir anda droplanıyor.
Sıfırlamadan önce gayet rahat oynuyordum.

Sistem özellikleri.
GT 1030.
i5 - 4590 CPU 3.30 GHz.
8 GB RAM.

Normalde droplar çok nadir olurken şu an oyun oynanmayacak durumda, ateş ederken ve yürürken FPS bir anda droplanıyor.

Sistem özellikleri.
GT 1030.
i5 - 4590 CPU 3.30 GHz.
8 GB RAM.
Evet aynı sorunu bende yaşıyorum sistem gereksinim iyi ama çok drop yiyorum bende
Fx8320 3.50 Ghz
12 Gb ram
MsI Gtx 1050 'Gb
var

Sistem özellikleri.
GT 1030.
i5 - 4590 CPU 3.30 GHz.
8 GB RAM.

Bu soruları yanıtlarsınız sevinirim.

-MSI Afterburner indirip, oyun içerisinden RAM, işlemci ve ekran kartı değerleriniz atar mısınız?

-Güç kaynağınız kaç watt ve +12v kanal değerleri kaç amper?

-İşletimiz sisteminiz format atmadan önce ve sonra neydi?

-Oyun oynarken arka planda duran uygulamalar neler ve siz bunları kapatıyor musunuz?

Arkada sadece edge, discord ve spotify açık, bu ısı seviyeleri normal mi?
1677606775601.png

Arkada sadece Edge, Discord ve Spotify açık, bu ısı seviyeleri normal mi?
Eki Görüntüle 1685471

Yük altında bile olmadan sıcaklık değerleri 80 üzerinde. Bunun sebebi işlemcinin üzerindeki termal macunun kuruması, işlemci soğutucu fanını tozlanması veya yetersizliğinden kaynaklı olabilir. İşlemci soğutma fanınız Intel stok fan mı?

Yük altında bile olmadan sıcaklık değerleri 80 üzerinde. Bunun sebebi işlemcinin üzerindeki termal macunun kuruması, işlemci soğutucu fanını tozlanması veya yetersizliğinden kaynaklı olabilir. İşlemci soğutma fanınız Intel stok fan mı?
Evet hocam stok fan, çok tozlanmıştı temizledim. Tozlanmadan kaynaklı olacağını sanmıyorum

Arka plan uygulamalarını kullanmadığınız zaman kapatın.

Formatı bugün mü attınız?
Formatı atalı 2 gün oldu, kasayı da dün temizledim

Geri
Yukarı