R5 3600 sisteme 10.000 TL ekran kartı önerisi

Mantartabanca

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600 işlemci B450M-K II anakartlı sistem ile uyumlu çalışacak 6-10.000 bandında ekran kartı almayı düşünüyorum. Aklımda RTX 3060 var fakat ısınmasından yana da problem yaşamak istemiyorum o yüzden ısınma problemi yaşatmayacak bir model bakıyorum. Biraz daha üstüne ekleyip RTX 3060 Ti almak mantıklı geliyor fakat işlemciyle darboğaz yapar diye çekiniyorum. Yakın zamanda işlemci almam mümkün değil ve monitör 1080p. Tavsiye almak için konuyu açtım, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 6600 yeterli bence, fazlasını vermenize gerek yok.

İlla ki sınırları zorlarım, darboğaz mesele değil diyorsanız 6700 XT.

Ryzen 5 3600 işlemci B450M-K II anakartlı sistem ile uyumlu çalışacak 6-10.000 bandında ekran kartı almayı düşünüyorum. Aklımda RTX 3060 var fakat ısınmasından yana da problem yaşamak istemiyorum o yüzden ısınma problemi yaşatmayacak bir model bakıyorum. Biraz daha üstüne ekleyip RTX 3060 Ti almak mantıklı geliyor fakat işlemciyle darboğaz yapar diye çekiniyorum. Yakın zamanda işlemci almam mümkün değil ve monitör 1080p. Tavsiye almak için konuyu açtım, şimdiden teşekkürler.

Bence işlemciyi de satın çünkü 1080p de 3060'ın üzerine çıkamazsınız. Ryzen 5 5600 alın sonra kalan bütçeyle RX6700 gibi bir ekran kartı alabilirsiniz.

Bu mantıklı geldi bana hocam fakat ekran kartı için Pulse olmadığını söylemişler yorumlarda. Isınma problemi falan olmaz değil mi? Daha önceki ekran kartımda ısınma problemi vardı ve çok uğraştırdı beni.

RX 6600 F/P bütçe önemsizse 3060 Ti öneririm.
@messinicocugu

3060 Ti ile olacak darboğaz işlemciye sıkıntı oluşturur mu peki?

İntel arc bekleyin 770 alın.
Hiç duymadım hocam.

Bu mantıklı geldi bana hocam fakat ekran kartı için Pulse olmadığını söylemişler yorumlarda. Isınma problemi falan olmaz değil mi? Daha önceki ekran kartımda ısınma problemi vardı ve çok uğraştırdı beni.

3060 Ti ile olacak darboğaz işlemciye sıkıntı oluşturur mu peki?

Hiç duymadım hocam.

Kasanızı öğrenebilir miyim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı