R5 3600 Sisteme Ekran Kartı ve RAM Önerisi

Aynı sistemi bende topluyorum ve eksik olan parçalarımız aynı. Ekran kartı için çok araştırma yaptım ve genelde RX 5700 XT serisinde Sapphire Pulse yada Nitro+ öneriliyor. Asus da öneriliyor ancak fiyatı yüksek olduğu için f/p olarak Sapphire daha ağır basıyor.

RAM siparişini nereden vermiştiniz acaba bende alacağım ancak uygun bir yer bulamadım.
Benchmark R5 3600 RX 5700 XT
Ekran kartı olarak bende araştırıyorum son eksiğim o kaldı

Kur düştüğünde vatanda fiyat olarak düşüyor 8x2 16 Corsair RAM 500 tl civarında aldım şuanda 680 tl vatanda MB511 RGB li psu olmadan aldım o da 510 tl civarında geldi ben vatandan aldım

Son düzenleme:
Benchmark R5 3600 RX 5700 XT
Ekran kartı olarak bende araştırıyorum son eksiğim o kaldı

Kur düştüğünde vatanda fiyat olarak düşüyor 8x2 16 Corsair RAM 500 tl civarında aldım şuanda 680 tl vatanda MB511 RGB li psu olmadan aldım o da 610 tl civarında geldi ben vatandan aldım

RAM linki varsa atar mısınız vatan sitesinde bulamadım beyaz modeli var oda 907 TL. Kasa olayında çok şansız bir durum yaşadım saat 19:00 civarı vatan mağazasına gittim 610 TL den aldım eve geldim KDV indirimi yaptı 517 TL ye düşürdü rakamı 😏.

AMD ekran kartı alırken, XFX, Powercolor veya Sapphire markaların dışına çıkmıcaksın bence.

Nvidia için de EVGA en iyisi bana göre. Zotac'de olabilir.

Sıcaklığa olan gıcıklığım olmasa kesinlikle 5700XT alırdım.
O işlemciye ise en az 3200 Mhz çift modül RAM gider elbette ama onun da hızını overclock ile 3200 Mhz'e çıkarman gerekecektir, yoksa işlemci tam performans çalışmayacağından oyunlarda yüksek ayarlarda takılmalar olabilecektir.

Bu RAM baktım ancak B450 Tomahawk MAX ile uyumlu olarak gözükmüyor. Ondan dolayı Corsair 16GB(2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Ram CMW16GX4M2C3200C16 Fiyatı bunu almayı düşünüyorum.
Uyumludur çünkü aynı marka Corsair aynı seri Vengeance aynı özelliklere sahip 3200Mhz 2x8 16gb DDR4 üstünde sadece led var diye fazladan 400 tl para vermek mantıksız 32 GB var o fiyatlara veya ekran kartı için fazladan +400 tl iyi bi rakam bence
Sıcaklığa olan gıcıklığım olmasa kesinlikle 5700XT alırdım.
O işlemciye ise en az 3200 Mhz çift modül RAM gider elbette ama onun da hızını overclock ile 3200 Mhz'e çıkarman gerekecektir, yoksa işlemci tam performans çalışmayacağından oyunlarda yüksek ayarlarda takılmalar olabilecektir.
Performansı göz önüne alınınca sıcaklığı unutuyorsun diyelim 😀
Evet 74 dereceyi görüyor en fazla

Son düzenleme:
Uyumludur çünkü aynı marka Corsair aynı seri Vengeance aynı özelliklere sahip 3200Mhz 2x8 16gb DDR4 üstünde sadece led var diye fazladan 400 tl para vermek mantıksız 32 GB var o fiyatlara veya ekran kartı için fazladan +400 tl iyi bi rakam bence

Ekran Alıntısı.PNG

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı