R5 3600 sisteme güç kaynağı tavsiyesi

Tarslan35

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci :)
Merhaba, eski güç kaynağımın kablo girişinden ses almaya başladım. Elektrikçi bir abiye sordum bir süre götüreceğini ama ömrünün azaldığını söyledi. Yaklaşık 4 senedir kullandığım Cooler Master 650W güç kaynağı bunun üzerinde 20 gün kadar daha kullandım. Şimdi bütçem varken bir sıkıntı yaşamadan önce yenilemeye karar verdim sistem gereksinimlerine göre 390W yazıyor ama daha yüksek almak gerek diye biliyorum ben 750 düşündüm çünkü sıkça upgrade yapabiliyorum belli olmuyor almışken yine 750 alayım diye düşündüm, ama güç kaynağı konusunda bilgisizim çok bütçe ayırmak istemiyorum, işime gelen model bu Aerocool oldu ama bilmiyorum iyi midir? Bilgilendirir tavsiye verirseniz sevinirim.

Sistem
  • MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X Trio
  • Ryzen 5 3600
  • NZXT Kraken X73 RGB
  • MSI B450M Gaming Plus.
  • Corsair Vengeance 8x3 DDR4 RAM 3600MHz.
  • Gamepower WarCry Kasa.
  • Gamepower 3X ARGB Fan 120mm.
  • Cooler Master 3X MF120 Halo ARGB.
  • Be Quiet 2X Pure Wings 2 80mm

Merhaba, eski güç kaynağımın kablo girişinden ses almaya başladım. Elektrikçi bir abiye sordum bir süre götüreceğini ama ömrünün azaldığını söyledi. Yaklaşık 4 senedir kullandığım Cooler Master 650W güç kaynağı bunun üzerinde 20 gün kadar daha kullandım. Şimdi bütçem varken bir sıkıntı yaşamadan önce yenilemeye karar verdim sistem gereksinimlerine göre 390W yazıyor ama daha yüksek almak gerek diye biliyorum ben 750 düşündüm çünkü sıkça upgrade yapabiliyorum belli olmuyor almışken yine 750 alayım diye düşündüm, ama güç kaynağı konusunda bilgisizim çok bütçe ayırmak istemiyorum, işime gelen model bu Aerocool oldu ama bilmiyorum iyi midir? Bilgilendirir tavsiye verirseniz sevinirim.

Sistem
  • MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X Trio
  • Ryzen 5 3600
  • NZXT Kraken X73 RGB
  • MSI B450M Gaming Plus.
  • Corsair Vengeance 8x3 DDR4 RAM 3600MHz.
  • Gamepower WarCry Kasa.
  • Gamepower 3X ARGB Fan 120mm.
  • Cooler Master 3X MF120 Halo ARGB.
  • Be Quiet 2X Pure Wings 2 80mm
Bütün sistemin direkt olarak buna bağlı bütçe ayrılmayacak ucuza kaçılacak bi konu değil .

Bütçeniz nedir?

Açıkçası bütçe ayırabilirim şu anda ama herkesin vardır para harcamak istemeyeceği bir şey benim de bu galiba :) hiç içimden gelmiyor şuna para harcamak ama tabii ki sisteme zarar vermeyecek senelerce tekrar benim canımı sıkmayacak bir şey istiyorum.

Bütün sistemin direkt olarak buna bağlı bütçe ayrılmayacak ucuza kaçılacak bir konu değil.

Evet orasını biliyorum maalesef :( tavsiyeniz için teşekkürler benim attığım Aerocool için de yorum alabilir miyim acaba.

Kaliteli 750W güç kaynakları için bütçeyi biraz arttırmalısınız. Şu modele bakabilirsiniz işinizi görür.

Eski bir model galiba çünkü 750W kalmamış hiçbir yerde.

Açıkçası bütçe ayırabilirim şu anda ama herkesin vardır para harcamak istemeyeceği bir şey benim de bu galiba :) hiç içimden gelmiyor şuna para harcamak ama tabii ki sisteme zarar vermeyecek senelerce tekrar benim canımı sıkmayacak bir şey istiyorum.

Evet orasını biliyorum maalesef :( tavsiyeniz için teşekkürler benim attığım Aerocool için de yorum alabilir miyim acaba.

Şöyle bir şey önerebilirim işinizi göreceğini umuyorum.

Kötü bir güç kaynağı değil. Bütçe çıkamassanız diye önerdim. Bütçe çıkarsa C650 alabilirsiniz. Kaliteli güç kaynağıdır.

Şöyle bir şey önerebilirim işinizi göreceğini umuyorum.
Thermaltake'in GF1 modeli dışındaki güç kaynakları alınmaz hocam.

Aercool alma.

Kötü bir güç kaynağı değil. Bütçe çıkamassanız diye önerdim. Bütçe çıkarsa C650 alabilirsiniz. Kaliteli güç kaynağıdır.

Thermaltake'in GF1 modeli dışındaki güç kaynakları alınmaz hocam.

Aslında kötü bir marka değil yine de sizin önerilerinizi de değerlendirebilir arkadaş sorun yok.

80 plus sertifikası bile olmayan verimliliği düşük bir psu almak yerine kaliteli ve 80 plus gold gibi verimliliği %85 üzerinde bir psu'yu kullanmak çk daha mantıklı . Ayrıca bir tek sertifika değil olay verimlilik klasmanı arttıkça parça kalitesi'de artıyor . Bu nedenle kesinlikle öyle bir psu'ya sistemini emanet etmeni önermem .

Yeni konular

Geri
Yukarı