R5 3600 sisteme PSU önerisi

Bütçe
600-800

finrod1

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Aşağıdaki belirtmiş olduğum PC sistemine sahibim. PC'i yaklaşık 3 ay önce topladım. CM650W PSU ile çalıştırıyorum. PSU'u yeni almadım uzun yıllardır kullandığım ve sorun yaşamadığım için yeni PC topladığımda değiştirmedim.
Yalnız ne zaman oyun acsam hemen PC restart atıyor. Arada yapmadığı çok oldu. Fakat yine bu durum ortaya çıktı.
İlaveten dün AMD uygulaması üzerinden ekran kartı stress testi yapmaya calıstıgımda yine test başlar başlamaz PC restart attı.
İnternette yaptığım araştırmada hatanın kernel Power 41 olarak görülmesi durumunda PSU kaynaklı olduğu sonucu çıktı. Umarım ekran kartında sorun yoktur. Olay görüntüleyecisinde kernel Power 41 hatası yazıyordu.

Bu yüzden hangi PSU markası güç/veririmlilik/gold vs alacağıma bir türlü karar veremedim. PSU değiştirmemin sorunumu çözeceğini düşünüyorum.

Konuda uzman arkadaşlarımdan yardım rica eder, vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Gigabyte B550M.
AMD Ryzen 3600.
Sapphire 5500XT 8GB.
8gbx2RAM 3200MHz.
1x256SSD, 1x500GB SSD, 1x500GB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni sistemlere 600W tan aşağısını önermiyorlar, marka olarak da uzun süre kullanayım başım ağrımasın diyorsan Seasonic kral bir markadır bronz ve 600-650w olanları size yetecektir.

Geri
Yukarı