R5 3600 sisteme yükseltme önerisi

Bütçe
7000

xef6

Yoctopat
Daha fazla  
Bir arkadaşımın 3 yıllık sistemini satın alıyorum. Parça listesi https://pcpartpicker.com/list/JV7NJM şu sayfadaki gibi. Sadece PSU kasaya entegre, bir de RAM 2x16 değil 2x8GB. Ben hazırlık olarak 512 GB'lık bir M.2 SSD aldım, ama ekran kartını ve gerekirse işlemciyi de değiştirebilirim. Sistemde Windows yüklü, ama ben Linux ile Dual boot yapmak ve biraz da Linux deneme tahtası olarak kullanmak istiyorum bilgisayarı. O yüzden de ekran kartını değiştirmeye karar verirsem muhtemelen AMD düşünürüm. Genel olarak günlük kullanım, biraz yazı işi, pek ağır olmayacak oyunlar (1080P'den yukarı çıkmayacağım, görüntü kalitesi de o kadar önemli değil), biraz video mideo izleme için kullanacağım cihazı. Bir yerlerde işlemcinin AMD RX 6650 XT'yi kaldıracak gücünün olduğunu okudum, ama yanlışsam düzeltin. Zaten sistemin uçup kaçması da gerekmiyor, aşırı fansub gazabına uğramış HEVC (X265) anime izlerken kasılmadığı sürece benim için yeterli 😄
Bütçe olarak 7K yazdım ama muhtemelen ben de ciddiye almayacağım orada yazanı, o yüzden düşükten başlayarak istediğinizi yazın.

Geri
Yukarı